Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Linki


Szukaj


Kontakt

Nasze gimnazjum
Uczniowie
Rada Rodziców
Szkoła w obiektywie
Losowa fotografia
Inne
SKKT TREKKINGOWIE
Regulaminy wycieczek
Witamy
Witamy na stronie

Gimnazjum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego
im. Jana Pawła II w Miastku

77-200 Miastko, ul. Wrzosowa 1

tel/fax (059) 857 82 80

e-mail: gmiastko@wp.pl


Imieniny
Dzisiaj jest sobota 7 maja 2016.
Imieniny obchodzą;: Benedykt, Gizela, Elżbieta, Ludomira, August
Aktualności

REKRUTACJA DO GIMNAZJUM 2016/2017

REGULAMIN REKRUTACJI DO ODDZIAŁU MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
W GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. JANA PAWŁA II W MIASTKU

Pobierz zgłoszenie: Plik do wydruku (doc)

ZGŁOSZENIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ
W GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. JANA PAWŁA II W MIASTKU

Pobierz zgłoszenie: Plik do wydruku (doc)

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO KLASY PIERWSZEJ
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Pobierz zgłoszenie: Plik do wydruku (doc)

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO KLASY PIERWSZEJ
DLA KANDYDATÓW ZAMIESZKAŁYCH POZA OBWODEM GIMNAZJUM
NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Pobierz zgłoszenie: Plik do wydruku (doc)

6 maja 2016

Akademia filmowa - film „Łowcy miodu”


Na zakończenie Ekotygodnia najbardziej zaangażowani uczniowie uczestniczyli w Akademii filmowej: prelekcja i projekcja filmu „Łowcy miodu” w reżyserii Krystiana Matyska opowiada o odrodzeniu tradycyjnego bartnictwa, tajnikach miejskiego pszczelarstwa oraz fascynującym życiu pszczół.

Fotorelacja

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

6 maja 2016

225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie mieli okazję przybliżyć i utrwalić sobie wydarzenia, które doprowadziły do uchwalenia pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie (drugiej na świecie) w 1791 roku.

Fotorelacja

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

4 maja 2016

Gimnazjaliści pomagają bezdomnym zwierzętom


W ramach Ekologicznego Tygodnia Ziemi miasteccy gimnazjaliści zorganizowali zbiórkę karmy dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocni dla Zwierząt „Do serca przytul psa, weź na kolana kota”. W sumie młodzieży udało się zebrać 311 kg karmy dla potrzebujących zwierząt. W dniu 2 maja członkowie oraz wolontariusze Stowarzyszenia odebrali z gimnazjum ogromną ilość karmy. Cieszy fakt, że akcja spotkała się z tak dużym odzewem gimnazjalnej społeczności. Dyrekcja Gimnazjum w Miastku serdecznie dziękuje Gimnazjalistom i ich Rodzicom za wsparcie tej pięknej i jakże potrzebnej akcji. Pamiętajmy, że bezbronne zwierzęta potrzebują bezinteresownej ludzkiej pomocy!

Fotorelacja
    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

4 maja 2016

Nasi uczniowie posłami na sejm!


Miasteccy gimnazjaliści, Dominik Wójtowicz i Dominik Zmuda-Trzebiatowski, zakwalifikowali się do XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Drugoklasiści realizowali na przełomie marca i kwietnia pod opieką nauczycielki p. Lidii Rekowskiej zadanie rekrutacyjne związane z tematem przewodnim tegorocznej sesji: „Miejsca pamięci - materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości”. Miejsce, które według uczniów zasługuje na uwagę w naszej społeczności, to Izba Pamięci Proboszcza Miasteckiego Księdza Generała Bernarda Wituckiego. Zespół projektowy zapoznał się z historią i biografią miasteckiego proboszcza, przeprowadził ankietę, wygłosił referat w Centrum Informacji Turystycznej w Miastku, przygotował broszury informacyjne, prezentacje multimedialne, wykonał mnóstwo zdjęć świadczących o śladach Bernarda Wituckiego w Miastku, a następnie relację z całego projektu zamieścił na platformie internetowej.
Do zadania rekrutacyjnego zgłosiło się 868 dwuosobowych zespołów z całej Polski. 1 czerwca 2016 roku 230 najwyżej ocenionych zespołów zasiądzie w ławach poselskich w Warszawie, by po raz kolejny przeprowadzić debatę i zagłosować nad projektem wcześniej przygotowanej uchwały.
Liczba mandatów w każdym województwie była ograniczona i różniła się ze względu na liczbę uczniów. Województwo pomorskie otrzymało 28 mandatów, a nasi uczniowie zdobyli za swój projekt 27 z 30 możliwych punktów. To czwarty wynik wśród szkół w województwie.
Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszych uczniów i cieszymy się, że będą reprezentować nasze województwo na obradach Sejmu w Warszawie.
Drukuj

29 kwietnia 2016

Ekologiczny Tydzień Ziemi w Gimnazjum


W dniach 22-28.04. br. miasteccy gimnazjaliści obchodzili Ekologiczny Tydzień Ziemi – wielką, szkolną imprezę, którą koordynowała p. Irena Kiedrowska wraz z nauczycielami przedmiotów przyrodniczych. Ekotydzień zaczął się bardzo interesująco – szczególnie dla zmotoryzowanych – od „dnia bez samochodu”. Wychowawcy klas, którzy przybyli do szkoły pieszo lub przyjechali rowerem, zdobyli w ten sposób dla swoich podopiecznych dodatkowe punkty. Każdy dzień Ekotygodnia upływał pod innym hasłem i „kolorem”, co społeczność gimnazjum podkreślała m.in. odpowiednio dobranym ubiorem. Zorganizowano kilka konkursów: ze znajomości parków narodowych, ekologiczny, plastyczny na plakat i „Cuda z odpadów” oraz quiz przyrodniczy dla każdej klasy. Odbyła się także zbiórka makulatury, zużytych baterii, plastikowych zakrętek oraz karmy dla zwierząt. Zainteresowaniem cieszył się też kiermasz kilku klas, z którego dochód uczniowie przeznaczyli na zakup karmy dla zwierząt. Uczniowie sadzili drzewka i krzewy wokół szkoły oraz sprzątali wokół niej teren. Jak widać – dużo się działo. Cała imprezę podsumowano na apelu, podczas którego poznaliśmy najsympatyczniejszą parę szkoły: Miss Uśmiechu została Marysia Nowicka, zaś tytuł Mistera trafił do Błażeja Mazura (oboje z kl. III c). Atrakcją był również ekologiczny pokaz mody. Ogłoszono też wyniki konkursów: I miejsce w Konkursie o Polskich Parkach Narodowych zajęli ex aequo: Tomasz Kisielewski i Aleksandra Krochmalska, zaś w Konkursie Ekologicznym – Paweł Perechuda. Największą ilość karmy dla zwierząt zebrała klasa III d (60 kg). W sumie karmy zebrano 311 kg! Najwięcej zużytych baterii zebrała klasa I b (81,6 kg), ona również przyniosła najwięcej makulatury (156 kg). Najwięcej plastikowych zakrętek zebrała klasa II f (83 kg). Cała klasyfikację wygrała klasa I b, 2. miejsce zajęła klasa II a, zaś 3. – III c. Gratulujemy wyników i dziękujemy za piękną rywalizację.

Fotorelacja
    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

29 kwietnia 2016

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym


27 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Udział wzięło sześć drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i 2 drużyny reprezentujące gimnazja z terenu naszej gminy. Po zaciętej rywalizacji, w kategorii szkół podstawowych, zwyciężyła drużyna ze SP w Świerznie, II miejsce zajęła drużyna z SP w Dretyniu, zaś II - SP2 w Miastku. Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowy puchar i będzie reprezentować gminę Miastko na etapie powiatowym turnieju. Indywidualnie zwycięstwo wywalczyła Marta Bulczak z SP w Świerznie przed Kacprem Filipkiem z SP w Świerznie i Joanną Krzysztofik z SP w Dretyniu. Zwyciężczyni otrzymała w nagrodę rower i będzie reprezentować gminę w etapie powiatowym. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca II i III, otrzymali cenne nagrody rzeczowe (tablety). W kategorii gimnazjów zwyciężyła drużyna z Dretynia. II miejsce przypadło naszej drużynie. Nasze gimnazjum reprezentowali: Arkadiusz Bereszko z klasy IIIe, Kacper Rojowski z klasy IIg oraz Jakub Kica z klasy Ia. Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowy puchar i będzie reprezentować gminę Miastko na etapie powiatowym turnieju. Indywidualnie zwycięstwo wywalczył Kamil Flisykowski z Dretynia przed Dawidem Kamaszynem również z Dretynia i Jakubem Kica z Gimnazjum w Miastku. Zwycięzca otrzymał w nagrodę rower i będzie reprezentować gminę w etapie powiatowym. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca II i III otrzymali cenne nagrody rzeczowe (tablety).

Fotorelacja
    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

25 kwietnia 2016

Piłkarze Gimnazjum w Miastku w finale województwa


Po wygraniu pierwszego etapu eliminacyjnego w tegorocznym turnieju Coca-Cola Cup w Bytowie reprezentanci naszego gimnazjum 22.04. uczestniczyli w kolejnej rundzie w Chojnicach. W turnieju udział wzięły 4 szkoły: gospodarz turnieju Gimnazjum nr 3 w Chojnicach, Gimnazjum w Czarnem, Gimnazjum w Kaliskach Kościerskich i Gimnazjum w Miastku. Zajmując drugie miejsce w turnieju, Gimnazjum w Miastku osiągnęło duży sukces, awansując do kolejnej rundy. W decydującym meczu o pierwsze miejsce, po dramatycznym pojedynku nasi chłopcy ulegli gospodarzom turnieju Gimnazjum nr 3 w Chojnicach 2:1.W tym meczu, nasza drużyna objęła prowadzenie po bramce strzelonej przez Oskara Wiśniewskiego. Niestety, dwa proste błędy w obronie spowodowały, iż przegraliśmy to spotkanie. Uzyskując awans do kolejnej rundy, Gimnazjum w Miastku znalazło się wśród 16 najlepszych drużyn w województwie pomorskim.

Wyniki Gimnazjum w Miastku:
Gimnazjum Miastko-Gimnazjum Kaliska 3:1 (bramki -3 Oliwier Lewandowski), Gimnazjum Miastko-Gimnazjum Czarne 4:3(bramki 2-Szymon Wójcik,1-Oskar Wiśniewski, Tomasz Jędraszko), Gimnazjum Miastko-Gimnazjum nr 3 Chojnice 1:2( bramki 1-Oskar Wiśniewski).
Tabela końcowa turnieju w Chojnicach:
1. Gimnazjum nr 3 Chojnice 9 pkt
2. Gimnazjum Miastko 6 pkt
3. Gimnazjum Czarne 3 pkt
4. Gimnazjum Kaliska 0 pkt.
Nasza szkoła występowała w składzie: Marcin Majewski, Oskar Wiśniewski, Oliwier Lewandowski, Tomasz Jędraszko, Jakub Konwerski, Kacper Malinowski, Błażej Kłonczyński, Szymon Wójcik, Ryszard Bujwid, Jakub Korniak. Opiekunem drużyny jest trener Krzysztof Bryndal, prowadzący w Gimnazjum klasę mistrzostwa sportowego w piłce nożnej.
Zawodnikom z Gimnazjum w Miastku życzymy dalszych sukcesów w kolejnej rundzie rozgrywek.

Fotorelacja
    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

22 kwietnia 2016

Targi Edukacji i Pracy w naszym gimnazjum


W dniu 21 kwietnia 2016r. odbyły się w naszej szkole pod hasłem „Nauka – Zawód – Praca” Targi Edukacji i Pracy zorganizowane przez Pomorską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w Miastku. Patronat nad imprezą objął Wicewojewoda Pomorski, p. Mariusz Łuczyk. W programie Targów znalazły się m. in. prezentacje szkół ponadgimnazjalnych, szkół wyższych oraz instytucji zajmujących się usługami rynku pracy. Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez doradców zawodowych, mieli też możliwość skorzystania z ich indywidualnych porad. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Fotorelacja
    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

18 kwietnia 2016

Egzamin gimnazjalny 2016


Za nami egzamin gimnazjalny 2016 organizowany przez CKE. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w poniedziałek, wtorek i środę, będzie go pisać w drugim terminie - 1, 2 i 3 czerwca.
Egzamin z części humanistycznej rozpoczął się 18.04.2015 r. o godz. 9. Trzecioklasiści odpowiedzieli wówczas na pytania z historii i wiedzy o społeczeństwie. O godzinie 11 przystąpili do sprawdzianu z języka polskiego. Od wyników egzaminu gimnazjalnego w dużej mierze zależeć będzie, czy trafią do wymarzonej szkoły średniej.

Fotorelacja
    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<

W dniu 18.04.2016 r. test z matematyki rozpoczął się o godzinie 11.00 i trwał 90 minut. Wcześniej, o godz. 9.00 uczniowie przystąpili do egzaminu z biologii, chemii, fizyki i geografii. Na jego rozwiązanie gimnazjaliści mieli 60 minut. Na salę podczas egzaminu gimnazjalnego uczniowie mogą wnieść długopis lub pióro, piszące na czarno, oraz linijkę. Prace uczniów zostaną zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminu m.in. z matematyki uczniowie poznają 17 czerwca.

Fotorelacja
    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<

W dniu 20.04.2016 r. miał miejsce egzamin z języka obcego. Przeprowadzany on był na dwóch poziomach: podstawowym - obowiązkowym dla wszystkich gimnazjalistów i rozszerzonym - dla tych uczniów, którzy w gimnazjum kontynuują naukę wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

Fotorelacja
    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

18 kwietnia 2016

Ogólnopolska akcja „Wędruj z nami ojczystymi szlakami”


W roku 2016 przypada 110 rocznica powstania zorganizowanego krajoznawstwa polskiego, stąd inicjatywa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego realizacji ogólnopolskiej akcji „Wędruj z nami ojczystymi szlakami”, która swoim zasięgiem obejmie teren całego kraju, od małych miejscowości przez miasteczka po duże miasta i przyczyni się do aktywizacji turystycznej dzieci i młodzieży, rodzin i ludzi starszych.
Krajoznawstwo jest ściśle związane z uprawianiem różnych form turystyki, a jego celem jest poznawanie ojczystego kraju, gromadzenie wiadomości o nim i ich popularyzowanie.
Akcja Wędruj z nami ojczystymi szlakami adresowana jest do środowisk, które:
– w okresie od kwietnia do października 2016 roku zorganizują, co najmniej 2 imprezy turystyczne (rajdy, zloty, wycieczki, wieczory krajoznawcze, konkursy, wystawy, sesje i in.), których tematem przewodnim będzie poznawanie walorów krajoznawczych własnego regionu, a w szczególności zdobywania regionalnych odznak krajoznawczych i Odznaki Krajoznawczej PTTK.
– prześlą kartę zgłoszenia na adres e-mail: poczta @ tlp.pttk.pl do dnia 30.06.2016 r.
– prześlą sprawozdanie z zadań zrealizowanych w ramach akcji na adres e-mail: poczta @ tlp.pttk.pl do 15.11. 2016 r.
Dla pierwszych 100 środowisk zgłoszonych do akcji przewidujemy materiały krajoznawcze m.in. poradniki wydawane przez PTTK, książeczki Odznaki Krajoznawczej PTTK i Młodzieżowej Odznaki Krajoznawczej PTTK oraz drobne nagrody dla osób uczestniczących
w konkursach m.in. puzzle „Mapa Polski dla wędrowców” czy gra memo „Razem na szlaku”.
ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W IMPREZACH KRAJOZNAWCZYCH
16.04.2016 r. Rajd pieszy „Pseudo-górski” po Ziemi Polanowskiej
Maj 2016 r. „Szlakiem Bobięcińskiego Pierścienia do Wału Pomorskiego” – szlakiem fortyfikacji zachodniopomorskich w okolicy Sępolna Wielkiego
1 czerwca Słowiński PN – Rowokół - wieża widokowa, Smołdzino – Muzeum Przyrodniczo– Leśne, Kluki – muzeum wsi słowińskiej (konkurencje z nagrodami), Czołpino – latarnia morska i ruchome wydmy.
Wrzesień - Bytów – Muzeum Zachodnio – Kaszubskie, Muzeum szkoły polskiej w Płotowie, „Tajemnice Siemierzyckiej Góry” – wieża widokowa, ognisko
Zadania do realizacji:
* wykonanie gazetki szkolnej propagującej Rok Krajoznawstwa i imprezy organizowane przez SKKT „Trekkingowie” w ramach akcji ogólnopolskiej;
* przeprowadzenie w październiku konkursu wiedzy krajoznawczej „Poznaj region, w którym żyjesz” – „cudze chwalicie…” (gmina, powiat, województwo) wśród młodzieży szkolnej;
* ogłoszenie konkursu na najciekawsze sprawozdanie z zadań zrealizowanych w Roku
Krajoznawstwa Polskiego „Wędruj z nami ojczystymi szlakami”;
* podsumowanie zadań i ogłoszenie wyników na gazetce ściennej i stronie internetowej szkoły.

W dniu 16.04. 2016 r. uczniowie wzięli udział w „Rajdzie pseudogórskim” – Warblewska Góra i Święta Góra” poznając walory krajoznawcze Ziemi Polanowskiej. Trasa rajdu: Miastko – Polanów – Warblewska Góra – Dąb Wrangla – ok. rez. Wieleń – Krąg - Miastko.

Fotorelacja
    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

7 kwietnia 2016

Uczniowie naszego gimnazjum zgłosili się do XXII Sesji Sejmu Dzieci
i Młodzieży


Temat tegorocznej sesji to "Miejsca pamięci - materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości". Dwóch uczniów klasy drugiej: Dominik Wójtowicz i Dominik Zmuda-Trzebiatowski pod opieką p. Lidii Rekowskiej pracują nad projektem, który składa się z wielu zadań. 5 kwietnia 2016r. w Centrum Informacji Turystycznej uczniowie wygłosili referat, dotyczący Księdza Generała Bernarda Wituckiego , a następnie wraz z wszystkimi zainteresowanymi osobami zwiedzili Izbę Pamięci księdza. Nasi uczniowie mają szansę reprezentować Województwo Pomorskie 1 czerwca 2016r. na obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
Trzymamy kciuki!Fotorelacja
    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

Strona 1 z 42 1 2 3 4 > >>
Bip
Bip
Logo szkoły
Patron szkoły
Szkoły Partnerskie
Bad Fallingbostel
Tytuvenai
MSO
Miasteckie
Stowarzyszenie Oświatowe
Kalendarz
Maj 2016
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
7 maja 2016
Źródło: MeteoGroup
Pomóż dzieciom
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Język polski
Język polski
Jeżdżę z głową
Jeżdżę z głową
Projekt edukacyjny 11/12
Projekt edukacyjny 11/12
Administrator:markgry Copyright © Gimnazjum Miastko 2011 4270607 Unikalnych wizyt