Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Linki


Szukaj


Kontakt

Menu
Losowa fotografia
Inne
SKKT TREKKINGOWIE
Regulaminy wycieczek
Witamy
Witamy na stronie

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku

77-200 Miastko, ul. Wrzosowa 1

tel/fax (059) 857 82 80

e-mail: gmiastko@wp.pl


Imieniny
Dzisiaj jest środa 23 kwietnia 2014.
Imieniny obchodzą;: Ilona, Jerzy, Wojciech
Aktualności

ZGŁOSZENIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ
W GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W MIASTKU
NA ROK SZKOLNY 2014/2015

Pobierz zgłoszenie: Plik do wydruku (doc)

17 kwietnia 2014

NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA WIELKANOCNE


Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie życzy Dyrekcja

Drukuj

16 kwietnia 2014

Kanonizacja Jana Pawła II


Kanonizacja dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Wyniesienie na ołtarze odbędzie się 27 kwietnia 2014 r. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego - święta ustanowionego w 2000 roku przez Jana Pawła II. W obu przypadkach procesom kanonizacyjnym towarzyszyły wyjątkowe okoliczności. Jan Paweł II, ogłoszony błogosławionym w 2011 roku, zostanie kanonizowany w rekordowo krótkim czasie, dziewięć lat po śmierci.
Z tej okazji w naszej szkole uczniowie przedstawili spektakl słowno-muzyczny ukazujący drogę Naszego Patrona prowadzącą do świętość.

    


Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<

Drukuj

3 kwietnia 2014

9. rocznica śmierci Jana Pawła II


Podczas wieczornego spotkania pod obeliskiem Jana Pawła II upamiętniającego 9-tą rocznicę Jego śmierci uczniowie naszego gimnazjum przygotowali program artystyczny. Zaśpiewali m.in. pieśń „Barka”.
Na zakończenie ks. Józef Domińczak, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Miastku odmówił z zebranymi dziesiątkę różańca. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób na czele z władzami naszego miasta.

    


Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

2 kwietnia 2014

I znowu wielki sukces!


Z dumą i ogromną radością informujemy, że Karolina Parzonka Lipińska z kl. III a już po raz drugi została Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.
Składamy Karolinie wielkie gratulacje!
Drukuj

2 kwietnia 2014

9 lat temu zmarł Jan Paweł II


Dziewięć lat temu 2 kwietnia 2005 roku, wiadomość o śmierci Jana Pawła II podał uczestnikom czuwania na placu Świętego Piotra, arcybiskup Leonardo Sandri. Ogłosił, że o godzinie 21.37 "Nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca". Jan Paweł II zmarł w 9666. dniu pontyfikatu.

W Polsce odejściu papieża towarzyszył dźwięk dzwonu Zygmunta na Wawelu. 16 października 1978 roku ogłosił wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 2 kwietnia 2005 roku żegnał papieża Polaka.

Jan Paweł II był pierwszym od ponad 450 lat papieżem nie pochodzącym z Włoch. Jego pontyfikat wywarł szczególny wpływ na losy Kościoła katolickiego i całego świata, a postawa papieża w obliczu cierpienia i choroby stała się źródłem nadziei dla milionów ludzi. Dwa lata temu został beatyfikowany.

Sześć lat po jego śmierci, 1 maja 2011 roku, papież Benedykt XVI dokonał beatyfikacji Jana Pawła II, który od tej pory jest błogosławionym Kościoła katolickiego. Po zakończeniu procesu kanonizacji papież Polak będzie uznany za świętego.

Hołd zmarłemu papieżowi w bazylice Świętego Piotra złożyło ponad 3 miliony osób z całego świata. Na pogrzeb Jana Pawła II, który odbył się 8 kwietnia, przybyli prezydenci, premierzy, królowie i książęta oraz przywódcy religijni całego świata.

Jan Paweł II zasiadał na Stolicy Piotrowej prawie 27 lat. Nazwany papieżem pielgrzymem, odbył 104 podróże zagraniczne na wszystkich zamieszkanych kontynentach, odwiedzając 129 krajów.
Drukuj

2 kwietnia 2014

Spektakl profilaktyczny


Do galerii dodano zdjęcia ze spektaklu profilaktycznego, który zostal pokazany młodzieży w dniu 31 marca 2014.

    


Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

1 kwietnia 2014

Debata 2014


W ramach tegorocznej XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, której tematem wiodącym są „Wybory parlamentarne”, w dn. 31 marca 2014 r. została przeprowadzona w naszej szkole debata p.n. „ Jak przekonać młodzież gminy Miastko do udziału w wyborach i życiu społecznym”.
W debacie udział wzięli uczniowie klas III gimnazjum, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz zaproszeni goście – Pan Burmistrz Miastka Roman Ramion, Przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku Pan Tomasz Borowski, Naczelnik Wydziału Oświaty w Miastku Pan Jerzy Wójtowicz, Radny Powiatu Bytowskiego Pan Mariusz Łuczyk, Radny Gminy Miastko Pan Bogdan Stanisz, Pan Andrzej Gurba dziennikarz „Głosu Pomorza”, Pan Kazimierz Kowalewski Dyrektor naszej szkoły oraz nauczyciele.
Uczestnicy debaty dyskutowali o tym, w jaki sposób młodzi ludzie mogą uczestniczyć w życiu społeczno-politycznym Polski i Europy, a także jak zwiększyć aktywność społeczną i wyborczą młodzieży. W trakcie dyskusji padło wiele interesujących a zarazem kontrowersyjnych wniosków i pomysłów mających zachęcać młodzież do aktywności m.in. postulowano by obniżyć wiek wyborczy do 16 roku życia; umożliwić głosowanie przez Internet, wprowadzić obowiązek wyborczy czy też wprowadzić ulgi podatkowe dla głosujących.

    


Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

24 marca 2014

Obchody Dnia Wiosny


Do galerii dodano zdjęcia ze zmagań sportowych klas I podczas Obchodw Dnia Wiosny.
    


Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

17 marca 2014

Kolejny sukces naszej uczennicy!


Z wielką radością informujemy, że Karolina Parzonka Lipińska z kl. III a została Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Drukuj

13 marca 2014

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZENNIC


Z dumą i ogromną radością informujemy, że Oliwia Kopowska z kl. II g została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego! Brawo! Cieszy również fakt, że Olivia Batko z kl. III e już po raz drugi została Finalistką ww. konkursu. Natomiast Kasia Rymon Lipińska zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Wojewódzko – Międzydiecezjalnego Konkursu Biblijnego.
Składamy dziewczętom wielkie gratulacje!
Drukuj

7 marca 2014

8 marca DZIEŃ KOBIET


Każdego roku jest taki 8 dzień

Mimo, że zimowy

To piękny jak wspaniały letni sen,

Choć to tylko dzień marcowy.

W takim dniu każdy życzy Wam, co tylko może

My, korzystając z tej sposobności

Życzymy Wam w tej białej puchowej porze

Dużo Słońca i Radości

I aby wszystko, co sobie wymarzycie się spełniło

No i żeby Szczęście na stałe z Wami było.


Najserdeczniejsze życzenia

składają wszyscy mężczyźni

z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku.

Drukuj

Strona 1 z 25 1 2 3 4 > >>
Logo szkoły
Patron szkoły
Kalendarz
Kwiecień 2014
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
23 kwietnia 2014
Źródło: MeteoGroup
Język polski
Język polski
Jeżdżę z głową
Jeżdżę z głową
Projekt edukacyjny 11/12
Projekt edukacyjny 11/12
Administrator:markgry Copyright © Gimnazjum Miastko 2011 2016104 Unikalnych wizyt