Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Linki


Szukaj


Kontakt

Menu
Losowa fotografia
Inne
SKKT TREKKINGOWIE
Regulaminy wycieczek
Witamy
Witamy na stronie

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku

77-200 Miastko, ul. Wrzosowa 1

tel/fax (059) 857 82 80

e-mail: gmiastko@wp.pl


Imieniny
Dzisiaj jest czwartek 7 maja 2015.
Imieniny obchodzą;: Benedykt, Gizela, Elżbieta, Ludomira, August
Aktualności

ZGŁOSZENIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ
W GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W MIASTKU
NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Pobierz zgłoszenie: Plik do wydruku (doc)

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO KLASY PIERWSZEJ
DLA KANDYDATÓW ZAMIESZKAŁYCH POZA OBWODEM GIMNAZJUM
NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Pobierz zgłoszenie: Plik do wydruku (doc)

6 maja 2015

Wycieczka do elektrowni Żydowie


W środę 29 kwietnia 2015 roku 47 uczniów naszej szkoły z klas: Ia, I f oraz III b wraz z opiekunkami: I. Kiedrowską, B. Orlikowską i T. Stoltmann uczestniczyło w wycieczce do Żydowa. Uczniowie zwiedzili elektrownię szczytowo- pompową. Jest to jedna z najstarszych tego typu elektrowni w Polsce, która działa od 1971 roku. W latach 2007/2013 wykonano modernizację obiektu. Lokalizując elektrownię w Żydowie wykorzystano istnienie na tym terenie dwóch jezior o 80 metrowej różnicy poziomów. Jezioro górne Kamienne i jezioro dolne Kwiecko. Zbiorniki te zostały połączone kanałem, u wylotu którego woda wpływa do trzech rur, każda o średnicy 5 metrów. W okresach dużego zapotrzebowania na prąd energia potencjalna wody zostaje zamieniona w energię elektryczną ( e. szczytowa). W czasie małego zapotrzebowania na prąd ( np. w nocy) woda tłoczona jest dwoma zewnętrznymi rurami z powrotem do zbiornika górnego za pomocą pomp (e. pompowa). W ten sposób nadmiar energii elektrycznej zostaje z powrotem przekształcony w energię potencjalną wody. Elektrownia w Żydowie pełni funkcję olbrzymiego akumulatora energii elektrycznej. W razie nagłej potrzeby jest w stanie za pomocą trzech dużych turbin w ciągu kilkunastu minut wyprodukować prąd o mocy 167 MW.
Uczniowie pod opieką nauczycieli i pracowników elektrowni zwiedzili wszystkie moduły obiektu. Największe wrażenie zrobił pobyt w najniższym segmencie elektrowni znajdującym się poniżej powierzchni jeziora Kwiecko. Wycieczka zakończyła się spacerem wzdłuż kanału łączącego obydwa jeziora oraz wspólnym zdjęciem na tle panoramy jeziora Kwiecko i hydroelektrowni.

    


Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<


Drukuj

4 maja 2015

Młodzi głosują – Młodzieżowe Wybory Prezydenckie 2015

W dniu 30.04.2015 r. w naszej szkole odbyły się prawybory w ramach akcji Młodzi głosują – Młodzieżowe Wybory Prezydenckie 2015 na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne. Uczniowie licznie uczestniczyli w głosowaniu.
Wyniki głosowania podajemy poniżej. Jak przebiegało głosowanie można zobaczyć w naszej galerii.
Liczba głosów oddanych – 246
W tym:
• głosów ważnych – 193
• głosów nieważnych – 53
Frekwencja – 48,91%

Młodzi głosują – wybory prezydenckie 2015
wyniki

Lp.

Liczba głosów

Nazwisko i imię kandydata

1.

0

Braun Grzegorz Michał

2.

20

Duda Andrzej Sebastian

3.

1

Jarubas Adam Sebastian

4.

30

Komorowski Bronisław Maria

5.

86

Korwin-Mikke Janusz Ryszard

6.

2

Kowalski Marian Janusz

7.

13

Kukiz Paweł Piotr

8.

28

Ogórek Magdalena Agnieszka

9.

11

Palikot Janusz Marian

10.

0

Tanajno Paweł Jan

11

2

Wilk Jacek

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjny.
Nie wspiera żadnego z kandydatów ani komitetów wyborczych.

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<

Drukuj

30 kwietnia 2015

224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 MajaDzień ten upamiętnia uchwalenie pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie (drugiej na świecie) w 1791 roku. W dokumencie zawarto wiele progresywnych wówczas tez, m.in. zrównano mieszczan i szlachtę, zapewniono ochronę chłopom, swobodę wyznania, powołano dwuizbowy parlament i zniesiono liberum veto. Niestety, wprowadzenie tych postanowień w życie nie było już takie łatwe. Zaledwie rok później, w 1792 roku wybuchła wojna polsko-rosyjska, zwana również Wojną w obronie Konstytucji 3 maja, którą zakończyła się klęską wojsk Rzeczpospolitej. Rok później Rosja i Prusy przystąpiły do II rozbioru Polski. Dopiero po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku 3 maja został oficjalnie ustanowiony świętem narodowym – jednym z najważniejszych w czasach międzywojennych. Idee wolnościowe i wyzwoleńcze, z którymi nieodłącznie kojarzyła się konstytucja, nie podobały się jednak władzom PRL-u. Jakiekolwiek obchody 3 maja były wówczas zakazane i tłumione, aż do 1981 roku, kiedy zaczęto organizować uroczystości z inicjatywy władz. Na ponowne oficjalne ustanowienie Święta Narodowego Trzeciego Maja trzeba było poczekać do 1990 roku.
W okresie burzliwych dziejów Polski pojawiło się łącznie kilkanaście wersji konstytucji – ostatnia, obowiązująca obecnie, została uchwalona 2 kwietnia 1997 roku, a następnie zatwierdzona przez ogólnonarodowe referendum 25 maja tego samego roku.

Nasza szkolna społeczność wydarzenia ta uczciła uroczystym apelem.

    


Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

30 kwietnia 2015

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Jest to święto stosunkowo młode. Ustanowiono je w 2004 r. ustawą Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004. Obchodzi się je poprzez organizowanie różnego rodzaju akcji i manifestacji politycznych.
Są dwa powody historyczne, dla których ustanowiono Dzień Flagi Rzeczypospolitej właśnie 2 maja. Po pierwsze, to właśnie tego dnia zdobywający Berlin żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zatknęli flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie. Po drugie, w czasach PRL, 2 maja obywatele mieli nakaz zdejmowania flag, tak aby nie były one wywieszone podczas nieuznawanego przez władze święta 3 maja.
2 maja jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej wciąż utrwala się w świadomości społecznej i powoli zyskuje na popularności. 2 maja jest dniem, w którym organizowane są różnego rodzaju akcje i manifestacje polityczne. Jedną z nowych form uczczenia tego święta jest noszenie tzw. kokardy narodowej, czyli kolistej rozetki w barwach biało-czerwonych.
Drukuj

30 kwietnia 2015

Audycja umuzykalniająca dla klas I    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

30 kwietnia 2015

Goście ze szkół ponadgimnazjalnych w Gimnazjum w Miastku


W dniu 28 kwietnia 2015r. uczniowie klas trzecich miasteckiego gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami pięciu szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie dotyczyło oferty edukacyjnej ww. szkół. Odwiedzili nas nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie, Technikum Leśnego w Warcinie oraz Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze.
Mamy nadzieję, że miasteckim gimnazjalistom łatwiej będzie teraz podjąć decyzję dotyczącą ich dalszej edukacji.

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

27 kwietnia 2015

Miasteckie gimnazjalistki w Berlinie – realizacja projektu edukacyjnegoCztery uczennice Gimnazjum w Miastku wraz z opiekunką – nauczycielką języka niemieckiego p. Lidią Rekowską - w ramach projektu edukacyjnego pt. „Berlin - zabytki i atrakcje turystyczne” zwiedziły w dn. 22.04.2015r. stolicę Niemiec. Dzień wcześniej zawitały do Szczecina, który również zwiedziły. Przygotowując się do wycieczki, gimnazjalistki dowiedziały się, że Berlin ma bogatą historię i znajduje się tam wiele zabytków. Miasto to jest także bardzo nowoczesne i wielokulturowe.
Podczas pobytu w stolicy Niemiec gimnazjalistki wraz z p. Rekowską zwiedziły Reichstag (siedzibę niemieckiego parlamentu). Spacerowały w kopule Reichstagu, skąd podziwiały panoramę miasta. Widziały też wiele innych zabytków i ważnych miejsc, m. in. odwiedziły sławny dworzec ZOO, na którym rozgrywa akcja znanej książki pt. „My, dzieci z dworca ZOO” (autorstwa K. Hermanna, H. Riecka). Uczennice były też w kościele Pamięci Cesarza Wilhelma, potocznie zwanym Kościołem Pamiątkowym, który bardzo ucierpiał w czasie bombardowania w 1943 r. Tam dowiedziały się, że mimo początkowych planów usunięcia zgliszczy starego kościoła, pozostawiono 68-metrową ruinę głównej wieży, jako antywojenny symbol.
Oczywiście uczestniczki projektu zwiedziły też Bramę Brandenburską, Katedrę Berlińską, Uniwersytet Humboldta, Dworzec Główny, wieżę telewizyjną, Czerwony Ratusz, Fontannę Neptuna, Pomnik Pamięci Holocaustu, Kolumnę Zwycięstwa, Urząd Kanclerz Niemiec, Pałac Prezydencki oraz wyspę muzealną, na której znajdują się najważniejsze muzea w Berlinie.
Gimnazjalistki były też na placu Alexandra (Alexanderplatz). Na placu znajduje się Fontanna Przyjaźni (Brunnen der Völkerfreundschaft) autorstwa Waltera Womacki oraz Zegar Światowy Urania (Urania-Weltzeituhr) Ericha Johna. Plac tętni życiem, jest tam wielu turystów, miejscowych oraz artystów.
Na koniec spacerowały po największym parku w Berlinie (Tiergarten), jechały metrem, autobusami miejskimi, starając się jak najwięcej zobaczyć.
Jakie wrażenia po tej krótkiej, ale bardzo bogatej w atrakcje wycieczce? Gimnazjalistki polecają wszystkim Berlin jako cel wycieczki. W tym mieście nie można się nudzić.

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

23 kwietnia 2014

Egzamin gimnazjalny - języki obce


Dzisiaj uczniowie zasiedli do pisania ostatniej części egzaminu gimnazjalnego 2015. Egzamin na poziomie podstawowym rozpoczął się o godz. 9. Na poziomie rozszerzonym rozpoczął się o godzinie 11.00 – to część dla tych, u których nauka danego języka w gimnazjum była kontynuacją nauki jeszcze ze szkoły podstawowej.

Arkusz egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego poziom podstawowy - arkusz: Plik do wydruku (pdf)

Arkusz egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego poziom podstawowy - transkrypacja: Plik do wydruku (pdf)

Odpowiedzi: Plik do wydruku (pdf)

Arkusz egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego poziom rozszerzony - arkusz: Plik do wydruku (pdf)

Arkusz egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego poziom rozszerzony - transkrypcja: Plik do wydruku (pdf)

Arkusz egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego poziom rozszerzony - karta rozwiązań: Plik do wydruku (pdf)

Odpowiedzi: Plik do wydruku (pdf)    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

22 kwietnia 2015

Gimnazjaliści w projekcie „Nasze jeziora lobeliowe”


Uczniowie dwóch klas pierwszych Gimnazjum w Miastku w dn. 15 kwietnia wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Nasze jeziora lobeliowe” zorganizowanych przez Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego. Warsztaty były częścią projektu pt. „Program kompleksowej ochrony jezior lobeliowych w Polsce”. Ich celem jest m. in. edukowanie młodzieży szkolnej, uwrażliwienie na wartości przyrodnicze jezior z najbliższej okolicy oraz kształtowanie zrozumienia dla potrzeb ochrony jezior. Zajęcia prowadzone były przez pracowników Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Podczas trzygodzinnych zajęć gimnazjaliści obejrzeli m. in. film oraz prezentację multimedialną mówiące o roślinach i jeziorach lobeliowych na Pomorzu. Prowadzące zaprezentowały też uczniom okazy roślin charakterystyczne dla tych jezior, do których należy m. in. lobelia jeziorna. Uczniowie dowiedzieli się też, że największa liczba tych jezior znajduje się na Pomorzu w okolicy Bytowa. Najbardziej zaskoczyła ich informacja, że Jezioro Bobięcińskie jest największym jeziorem lobeliowym w Europie. Gimnazjaliści przeprowadzili też doświadczenia, podczas których porównali ph wody pochodzącej z jeziora lobeliowego i wody pitnej. Podsumowaniem warsztatów było rozwiązanie krzyżówki, w której gimnazjaliści mogli się wykazać zdobytą wiedzą. Zwycięzcy otrzymali od prowadzących podręczne niezbędniki młodych odkrywców przyrody.
Teraz na gimnazjalistów czeka rywalizacja z uczniami 12 gimnazjów powiatu bytowskiego w konkursie na najciekawszy kalendarz lub przewodnik turystyczny. Zwycięska klasa może wygrać wycieczkę do fokarium w Helu.

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

22 kwietnia 2015

Egzamin gimnazjalny - przyroda i matematyka


Egzamin gimnazjalny 2015. Część matematyczno - przyrodnicza. Kolejne testy gimnazjalne już dziś. O godzinie 9 uczniowie klas trzecich gimnazjów zasiedli do egzaminu gimnazjalnego z części przyrodniczej. Obejmował on zagadnienia z takich przedmiotów jak biologia, chemia, fizyka i geografia. Ten test trwał 60 minut. Wśród zadań pojawiły się pytania o genetykę, a konkretnie choroby genetyczne. Trzeba było także obliczyć stężenie procentowe i przyjrzeć się mapie Ameryki Północnej.
Po przerwie gimnazjaliści zmierzyli się z trudniejszą ich zdaniem częścią. Matematyka wywołuje bowiem od zawsze sporo stresu. Na zadania z matematyki uczniowie mieli więcej czasu - 90 minut.

Arkusz egzaminu gimnazjalnego z przyrody: Plik do wydruku (pdf)

Odpowiedzi: Plik do wydruku (pdf)

Arkusz egzaminu gimnazjalnego z matematyki: Plik do wydruku (pdf)

Odpowiedzi: Plik do wydruku (pdf)

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

21 kwietnia 2015

Egzamin gimnazjalny z wiedzy humanistycznej


Pierwsza część egzaminu gimnazjalnego 2015 dobiegła końca. Rozpoczął on się o godz. 9.00 egzaminem z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie bloku zadań uczniowie mieli 60 minut. Dyslektycy - o 20 minut więcej.
Po przerwie uczniowie przystąpili do egzaminu z języka polskiego, który rozpoczął się o godz. 11 i trwał 90 minut (135 w przypadku dyslektyków).
Poniżej znajdziecie testy i przykładowe rozwiązania.

Arkusz egzaminu gimnazjalnego z historii i WOS: Plik do wydruku (pdf)

Odpowiedzi: Plik do wydruku (pdf)

Arkusz egzaminu gimnazjalnego z jęz. polskiego: Plik do wydruku (pdf)

Odpowiedzi: Plik do wydruku (pdf)

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

Strona 1 z 33 1 2 3 4 > >>
Logo szkoły
Patron szkoły
Szkoły Partnerskie
Bad Fallingbostel
Tytuvenai
Kalendarz
Maj 2015
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
7 maja 2015
Źródło: MeteoGroup
Język polski
Język polski
Jeżdżę z głową
Jeżdżę z głową
Projekt edukacyjny 11/12
Projekt edukacyjny 11/12
Administrator:markgry Copyright © Gimnazjum Miastko 2011 2822905 Unikalnych wizyt