Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Linki


Szukaj


Kontakt

Menu
Losowa fotografia
Inne
SKKT TREKKINGOWIE
Regulaminy wycieczek
Witamy
Witamy na stronie

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku

77-200 Miastko, ul. Wrzosowa 1

tel/fax (059) 857 82 80

e-mail: gmiastko@wp.pl


Imieniny
Dzisiaj jest czwartek 28 maja 2015.
Imieniny obchodzą;: Jaromir, Just, Justyna, Wiktor, Jaromir
Aktualności

ZGŁOSZENIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ
W GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W MIASTKU
NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Pobierz zgłoszenie: Plik do wydruku (doc)

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO KLASY PIERWSZEJ
DLA KANDYDATÓW ZAMIESZKAŁYCH POZA OBWODEM GIMNAZJUM
NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Pobierz zgłoszenie: Plik do wydruku (doc)

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Pobierz regulamin: Plik do wydruku (docx)

Pobierz zgłoszenie: Plik do wydruku (doc)

28 maja 2015

Nowe zdjęcia w galerii


Teatr - projekt edukacyjny

    


Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<Spotkanie autorskie z p. Barbarą Ciwoniuk
20 maja br. gościem miasteckiego gimnazjum była pani Barbara Ciwoniuk – autorka książek dla młodzieży i znawczyni duszy ludzkiej.
Barbara Ciwoniuk ma na swoim koncie liczne sukcesy. Zadebiutowała
w 2005 roku książką pt. „Igor”. Powieść została nominowana przez Polską Sekcję IBBY do programu „Outstanding Books for Young People with Disabilities 2007”. Kolejne wydawane książki stały się także świadectwem kunsztu pisarskiego Barbary Ciwoniuk i były zauważane przez środowisko literackie. Powieść „Ania” została nominowana do nagrody Książka Roku 2007 PS IBBY, a książka „Musisz to komuś powiedzieć” dostała wyróżnienie literackie w konkursie Książka Roku 2011 PS IBBY.
W swoich powieściach autorka porusza problemy młodych ludzi.
Pisze o przyjaźni, szczerości, pierwszych uczuciach, niepełnosprawności, przemocy w szkole, wykluczenia społecznemu, a także ciąży wśród nastolatek.
Pragnie uczulić czytelników na problem, że w rodzinach nie zawsze wszystko funkcjonuje prawidłowo i jednocześnie pokazać, że z każdej sytuacji jest wyjście. Trzeba tylko szczerze o tym rozmawiać.
Podczas interesującego spotkania pani Barbara nawiązała wspaniały kontakt z młodzieżą. Opowiedziała, jak rozpoczęła się jej przygoda
z pisarstwem i dlaczego po 20 latach pracy urzędniczej zdecydowała się pokazać swój talent pisarski. Czytała również najciekawsze fragmenty swoich książek i odpowiadała na zadawane przez gimnazjalistów pytania.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach XXII Pomorskiej Wiosny Literackiej, której organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka w Słupsku. Odbyło się dzięki środkom finansowym pozyskanym z Urzędu Miejskiego
w Miastku poprzez projekt Miasteckiego Stowarzyszenia Oświatowego.


    


Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<"Idiomy w mowie angielskiej i niemeckiej" - pastyczno-językowyprojekt edukacyjny
Trzy uczennice z drugiej klasy Gimnazjum w Miastku zrealizowały projekt pt."Idiomy w mowie angielskiej i niemeckiej". Dziewczyny wybrały znane i często używane wyrażenia idiomatyczne np. "gruba ryba","być oczkiem w głowie","wszystkie drogi prowadzą do Rzymu" czy "prosić kogoś o rękę" itd.Następnie wykonały ciekawe prace plastyczne, które miały na celu zwrócenie uwagi na idiomy w potocznej mowie w języku angielskim i niemieckim oraz ich szybkie zapamiętanie.
Projekt został zrealizowany pod kierunkiem p.Julity Olejniuk

    


Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<70. rocznica zakończenia II wojny światowej. Święci czasów wojny - projekt edukacyjny
Projekt powstał, aby przypomnieć uczniom o rocznicy zakończenia II wojny światowej, ukazać ogrom jej tragedii. A jednocześnie pokazać sylwetki osób, żyjących w tych czasach, uznanych za świętych. Temat wykraczał poza ramy podstawy programowej historii dla gimnazjalistów. Miał zachęcić uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy, szukania informacji związanych ze współczesną historią naszego narodu.
Projekt został przedstawiony w formie wystawy na planszach, przedstawiających przebieg działań i bilans strat poniesionych w czasie II wojny światowej, a także ukazujących postaci świętych i męczenników z okresu wojennego.
W projekcie brali udział uczniowie: Bagińska Aleksandra kl. II b, Kucharska Karina kl. II b, Porada Weronika kl. II b, Niedźwiecka Kamila kl. II b, Cyra Magdalena kl. II d, Jurczyk Patryk kl. II e

    


Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<Drukuj

22 maja 2015

Ciekawy projekt edukacyjny klasy II a oraz II h OHP


W dniu 19.05.2015r. uczniowie klas II a oraz II h OHP zaprezentowali projekt edukacyjny pt. „O hip-hopie w szkolnej ławce”. Uczniom klasy Ie przedstawili krótką historię o powstaniu gatunku muzycznego, jakim jest hip-hop, opartą o prezentację multimedialną oraz wystawę prac plastycznych autorstwa jednego z uczestników projektu. Na zakończenie prezentacji przeprowadzona została zabawa słowna polegająca na objaśnieniu pojęć związanych z hip- hopem.

    


Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<


Drukuj

17 maja 2015

Bałtycki Festiwal Nauki w Gimnazjum w MiastkuW dn. 22 maja 2015r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku już po raz siódmy odbędzie się Bałtycki Festiwal Nauki. Jest on imprezą popularnonaukową organizowaną przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk oraz inne związane z nauką instytucje naszego regionu. Organizacja miasteckiego festiwalu to ogromne przedsięwzięcie. Od samego początku koordynatorami tej naukowej imprezy są p. Mirosław Hołubowski i p. Teresa Stoltmann – nauczyciele fizyki. Jak co roku do wzięcia udziału w BFN zapraszamy uczniów szóstych klas SP nr 1 i SP nr 2 w Miastku, SP w Dretyniu, Wałdowie, Piaszczynie, Świerznie oraz Słosinku. To dla nich pomysłowi i kreatywni uczniowie klas drugich miasteckiego gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli przygotowali sporo interesujących doświadczeń, prezentacji oraz wystaw m. in.:
1. Doświadczenia fizyczne: „Muzyczny krąg”, „Pływanie ciał”, „Znikające ciała”, „Źródła napięcia”, „Wulkan” itd.
2. Pokazy np. „Fizyka ukryta w zabawkach”.
3. Wystawy - „Niebo wokół nas - Układ Słoneczny” oraz „Wielcy fizycy na osi czasu”.
4. Prezentacje multimedialne -„Jednostki, jakimi posługuje się ludzkość i ich ewolucja”, „Trucizny w naszym życiu”, „Patroni naszych ulic” oraz wiele innych.
5. Doświadczenia chemiczne m. in.: „Pasta dla słonia”, Spalanie w kolbie etanolu”, „Paleta barw” itd.
Zapraszamy w najbliższy piątek 22.05.2015r. od godz. 8.30 do Gimnazjum w Miastku. Naprawdę warto w tym dniu odwiedzić NASZĄ SZKOŁĘ.

Drukuj

13 maja 2015

Projekt unijny w Gimnazjum w Miastku„Chroń środowisko – możesz więcej niż myślisz” to tytuł projektu edukacyjnego opracowanego wspólnie przez Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe oraz nauczycieli Gimnazjum w Miastku. Realizacja projektu planowana jest w okresie od 29.05.2015r. do 29.09.2015r., a wspólne działania w regionie miasteckim w dniach 8-14.09.2015r.
Uczestnikami projektu będzie 32 – osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami ze szkół partnerskich: Gimnazjum im. Jana a Pawła II w Miastku oraz Tytuvenai Gymnazium z Litwy.
Celem projektu jest przeprowadzenie badań oceniających stan jakości wody na terenie naszych „małych ojczyzn” oraz zrealizowanie działań służących szeroko rozumianemu dialogowi międzykulturowemu. W trakcie realizacji niniejszego projektu młodzież dwóch krajów wykorzysta swoje zdolności badawcze, artystyczne do przygotowania i zaprezentowania w środowisku miasteckim koncertu słowno-muzycznego.
Na projekt pozyskano środki z Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ w wysokości prawie 10 tysięcy euro.
Drukuj

10 maja 2015

OMNIBUS GEOGRAFICZNY

DLA CIEKAWYCH ŚWIATA, AMBITNYCH I CIERPLIWYCH !!!

• SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
• ĆWICZ PAMIĘĆ I WYOBRAŹNIĘ
• TRENUJ LOGICZNE MYŚLENIE

INFORMACJA O KONKURSIE: Plik do wydruku (doc)

ZADANIE 10: Plik do wydruku (doc)

ODPOWIEDZI ZAD. 8 i 9: Plik do wydruku (doc)

PUNKTACJA OGÓLNA: Plik do wydruku (doc)

ROZWIĄZANIA PROSZĘ ODDAWAĆ DO KOŃCA KAŻDEGO MIESIĄCA P. I. KIEDROWSKIEJ - POWODZENIA!
Drukuj

6 maja 2015

Wycieczka do elektrowni Żydowie


W środę 29 kwietnia 2015 roku 47 uczniów naszej szkoły z klas: Ia, I f oraz III b wraz z opiekunkami: I. Kiedrowską, B. Orlikowską i T. Stoltmann uczestniczyło w wycieczce do Żydowa. Uczniowie zwiedzili elektrownię szczytowo- pompową. Jest to jedna z najstarszych tego typu elektrowni w Polsce, która działa od 1971 roku. W latach 2007/2013 wykonano modernizację obiektu. Lokalizując elektrownię w Żydowie wykorzystano istnienie na tym terenie dwóch jezior o 80 metrowej różnicy poziomów. Jezioro górne Kamienne i jezioro dolne Kwiecko. Zbiorniki te zostały połączone kanałem, u wylotu którego woda wpływa do trzech rur, każda o średnicy 5 metrów. W okresach dużego zapotrzebowania na prąd energia potencjalna wody zostaje zamieniona w energię elektryczną ( e. szczytowa). W czasie małego zapotrzebowania na prąd ( np. w nocy) woda tłoczona jest dwoma zewnętrznymi rurami z powrotem do zbiornika górnego za pomocą pomp (e. pompowa). W ten sposób nadmiar energii elektrycznej zostaje z powrotem przekształcony w energię potencjalną wody. Elektrownia w Żydowie pełni funkcję olbrzymiego akumulatora energii elektrycznej. W razie nagłej potrzeby jest w stanie za pomocą trzech dużych turbin w ciągu kilkunastu minut wyprodukować prąd o mocy 167 MW.
Uczniowie pod opieką nauczycieli i pracowników elektrowni zwiedzili wszystkie moduły obiektu. Największe wrażenie zrobił pobyt w najniższym segmencie elektrowni znajdującym się poniżej powierzchni jeziora Kwiecko. Wycieczka zakończyła się spacerem wzdłuż kanału łączącego obydwa jeziora oraz wspólnym zdjęciem na tle panoramy jeziora Kwiecko i hydroelektrowni.

    


Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<


Drukuj

4 maja 2015

Młodzi głosują – Młodzieżowe Wybory Prezydenckie 2015

W dniu 30.04.2015 r. w naszej szkole odbyły się prawybory w ramach akcji Młodzi głosują – Młodzieżowe Wybory Prezydenckie 2015 na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne. Uczniowie licznie uczestniczyli w głosowaniu.
Wyniki głosowania podajemy poniżej. Jak przebiegało głosowanie można zobaczyć w naszej galerii.
Liczba głosów oddanych – 246
W tym:
• głosów ważnych – 193
• głosów nieważnych – 53
Frekwencja – 48,91%

Młodzi głosują – wybory prezydenckie 2015
wyniki

Lp.

Liczba głosów

Nazwisko i imię kandydata

1.

0

Braun Grzegorz Michał

2.

20

Duda Andrzej Sebastian

3.

1

Jarubas Adam Sebastian

4.

30

Komorowski Bronisław Maria

5.

86

Korwin-Mikke Janusz Ryszard

6.

2

Kowalski Marian Janusz

7.

13

Kukiz Paweł Piotr

8.

28

Ogórek Magdalena Agnieszka

9.

11

Palikot Janusz Marian

10.

0

Tanajno Paweł Jan

11

2

Wilk Jacek

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjny.
Nie wspiera żadnego z kandydatów ani komitetów wyborczych.

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<

Drukuj

30 kwietnia 2015

224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 MajaDzień ten upamiętnia uchwalenie pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie (drugiej na świecie) w 1791 roku. W dokumencie zawarto wiele progresywnych wówczas tez, m.in. zrównano mieszczan i szlachtę, zapewniono ochronę chłopom, swobodę wyznania, powołano dwuizbowy parlament i zniesiono liberum veto. Niestety, wprowadzenie tych postanowień w życie nie było już takie łatwe. Zaledwie rok później, w 1792 roku wybuchła wojna polsko-rosyjska, zwana również Wojną w obronie Konstytucji 3 maja, którą zakończyła się klęską wojsk Rzeczpospolitej. Rok później Rosja i Prusy przystąpiły do II rozbioru Polski. Dopiero po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku 3 maja został oficjalnie ustanowiony świętem narodowym – jednym z najważniejszych w czasach międzywojennych. Idee wolnościowe i wyzwoleńcze, z którymi nieodłącznie kojarzyła się konstytucja, nie podobały się jednak władzom PRL-u. Jakiekolwiek obchody 3 maja były wówczas zakazane i tłumione, aż do 1981 roku, kiedy zaczęto organizować uroczystości z inicjatywy władz. Na ponowne oficjalne ustanowienie Święta Narodowego Trzeciego Maja trzeba było poczekać do 1990 roku.
W okresie burzliwych dziejów Polski pojawiło się łącznie kilkanaście wersji konstytucji – ostatnia, obowiązująca obecnie, została uchwalona 2 kwietnia 1997 roku, a następnie zatwierdzona przez ogólnonarodowe referendum 25 maja tego samego roku.

Nasza szkolna społeczność wydarzenia ta uczciła uroczystym apelem.

    


Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

30 kwietnia 2015

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej
2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Jest to święto stosunkowo młode. Ustanowiono je w 2004 r. ustawą Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004. Obchodzi się je poprzez organizowanie różnego rodzaju akcji i manifestacji politycznych.
Są dwa powody historyczne, dla których ustanowiono Dzień Flagi Rzeczypospolitej właśnie 2 maja. Po pierwsze, to właśnie tego dnia zdobywający Berlin żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zatknęli flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie. Po drugie, w czasach PRL, 2 maja obywatele mieli nakaz zdejmowania flag, tak aby nie były one wywieszone podczas nieuznawanego przez władze święta 3 maja.
2 maja jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej wciąż utrwala się w świadomości społecznej i powoli zyskuje na popularności. 2 maja jest dniem, w którym organizowane są różnego rodzaju akcje i manifestacje polityczne. Jedną z nowych form uczczenia tego święta jest noszenie tzw. kokardy narodowej, czyli kolistej rozetki w barwach biało-czerwonych.
Drukuj

30 kwietnia 2015

Audycja umuzykalniająca dla klas I    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

30 kwietnia 2015

Goście ze szkół ponadgimnazjalnych w Gimnazjum w Miastku


W dniu 28 kwietnia 2015r. uczniowie klas trzecich miasteckiego gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami pięciu szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie dotyczyło oferty edukacyjnej ww. szkół. Odwiedzili nas nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie, Technikum Leśnego w Warcinie oraz Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze.
Mamy nadzieję, że miasteckim gimnazjalistom łatwiej będzie teraz podjąć decyzję dotyczącą ich dalszej edukacji.

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

Strona 1 z 34 1 2 3 4 > >>
Logo szkoły
Patron szkoły
Szkoły Partnerskie
Bad Fallingbostel
Tytuvenai
Kalendarz
Maj 2015
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 maja 2015
Źródło: MeteoGroup
Język polski
Język polski
Jeżdżę z głową
Jeżdżę z głową
Projekt edukacyjny 11/12
Projekt edukacyjny 11/12
Administrator:markgry Copyright © Gimnazjum Miastko 2011 2875410 Unikalnych wizyt