Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Linki


Szukaj


Kontakt

Menu
Losowa fotografia
Inne
SKKT TREKKINGOWIE
Regulaminy wycieczek
Witamy
Witamy na stronie

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku

77-200 Miastko, ul. Wrzosowa 1

tel/fax (059) 857 82 80

e-mail: gmiastko@wp.pl


Imieniny
Dzisiaj jest wtorek 21 października 2014.
Imieniny obchodzą;: Urszula, Hilary, Celina, Jakub, Janusz"
Aktualności

ZAPRASZA DO UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU PROWADZONYM
W TRYBIE PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO
na „Dostawę oleju grzewczego do Gimnazjum w Miastku,
pow. bytowski, woj. pomorskie"

Pobierz Ogłoszenie o zamówieniu - dostawy: Plik do wydruku (pdf)
Pobierz Specyfikację istotnych warunków zamówienia: Plik do wydruku (pdf)

16 października 2014

Dzień Patrona


Dnia 16 października 2013 r. w naszej szkole obchodzimy Dzień Patrona - św. Jana Pawła II. W tym roku pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!”. Temat świętości, jako fundamentalny w nauczaniu Kościoła i tym samym w myśli świętego Jana Pawła II. Znamienne jest, że św. Jan Paweł II wielokrotnie, wyraźnie i wprost zachęca wszystkich bez wyjątku słuchaczy do sięgania po świętość. Nie lękał się przypominać światu, że posiada on w sobie czasem nieuświadomioną potrzebę świętości. Ojciec Święty ukazuje ją jako rozwiązanie wielu trapiących współczesność problemów, z których ogromna część jest wynikiem odrzucania przez człowieka swego Stwórcy wraz z Jego przykazaniami. Papież Polak postawił nawet diagnozę, że największym nieszczęściem człowieka jest próba budowania na różne sposoby świata bez Boga, bez Jego miłości, bez Jego miłosierdzia i bez Jego przykazań.

Samą świętość definiuje Jan Paweł II następująco: „Świętość stanowi kres drogi nawrócenia, ponieważ „nie jest ono celem samo w sobie, ale jest raczej pielgrzymowaniem do Boga, który jest święty. Być świętym znaczy naśladować Boga i sławić Jego imię w dziełach, których dokonujemy w naszym życiu (por. Mt 5,16)". Na tej drodze świętości Jezus Chrystus stanowi punkt odniesienia i wzorzec do naśladowania: jest On „Świętym Boga i za takiego został uznany (por. Mk 1,24). On sam uczy nas, że sercem świętości jest miłość, która prowadzi również do oddawania swego życia dla innych (por. J 15,13). Dlatego naśladowanie świętości Boga, tak jak objawiła się nam ona w Jezusie Chrystusie, Jego Synu, nie jest niczym innym niż przedłużaniem w historii Jego miłości, szczególnie względem ubogich, chorych i potrzebujących (por. Łk 10,25 nn.)" (Ecclesia in America, 25).

Tegoroczny Dzień Patrona, jest znakomitą okazją do sięgania po świętość zgodnie z nauczaniem Największego z rodu Polaków – już świętego Jana Pawła II.

W ramach obchodów Dnia Patrona w naszej szkole odbyły się następujące imprezy:
1. Wycieczka autokarowa "Śladami Jana Pawła II" do Nowej Brdy.
2. Włączenie się w akcję „Ogólnopolska Zbiórka Pieniędzy dla Stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia”
3. Wystawa zbiorów poświęconych Janowi Pawłowi.
4. Wystawa księgozbioru poświęconego Janowi Pawłowi II oraz nagrodzonych prac z konkursu plastycznego oraz gazetek klasowych.
5. Program artystyczny poświęcony Patronowi szkoły
6. Spotkanie integracyjne dla klas I.
7. Spektakl teatralny dla klas III oraz wyjazd do Gdańska do Centrum Nauki.
8. Zawody sportowe dla klas II o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły.

Fotorelacja z apelu:

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<


Fotorelacja z pokazu rycerskiego:

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<


Fotorelacja z zajęć integracyjnych i wystawy prac:

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<


Fotorelacja z rozgrywek sportowych:

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

15 października 2014

Nowe zdjęcia w galerii


Koncert "Nie ćpam"

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<

Dzień Edukacji Narodowej

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

14 pażdziernika 2014
Dzień Edukacji Narodowej

14 października w naszym kraju jest obchodzony Dzień Edukacji Narodowej, który zastąpił świętowany dawniej Dzień Nauczyciela. Jest to rocznica utworzenia w 1773 roku z inicjatywy ówczesnego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej.

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić".
W podziękowaniu, za trudną prace i wskazanie właściwej drogi życzymy dużo wytrwałości,
sukcesów zawodowych jak również uśmiechu każdego dnia...

Drukuj

13 listopada 2014

OMNIBUS GEOGRAFICZNY

DLA CIEKAWYCH ŚWIATA, AMBITNYCH I CIERPLIWYCH !!!

• SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
• ĆWICZ PAMIĘĆ I WYOBRAŹNIĘ
• TRENUJ LOGICZNE MYŚLENIE

INFORMACJA O KONKURSIE: Plik do wydruku (doc)

ZADANIE 1: Plik do wydruku (doc)

KARTA ODPOWIEDZI: Plik do wydruku (doc)

ROZWIĄZANIA PROSZĘ ODDAWAĆ DO KOŃCA KAŻDEGO MIESIĄCA P. I. KIEDROWSKIEJ - POWODZENIA!
Drukuj

6 października 2014
Wyjazd na film pt. „Miasto 44”


Wyjazd do multikina w Słupsku na film pt. „Miasto 44” odbędzie się w dn. 7.10.2014r. (wtorek) o godz. 11.20. Powrót ok. godz. 17.30.


Drukuj

30 września 2014

Niemiecka młodzież w naszym gimnazjum


Od soboty (20.09) przebywała w Miastku 20-osobowa grupa młodzieży ze szkoły w mieście partnerskim Bad Fallingbostel. Na czele delegacji stał dyrektor Andreas Dzionsko. Uczniowie z Niemiec przyjechali w ramach podpisanego w ubiegłym roku w Bad Fallingbostel porozumienia pomiędzy tamtejszą placówką oświatową a miasteckim Gimnazjum. Pobyt w Miastku jest dofinansowany z Fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz z budżetu gminy. Młodzi Niemcy mieszkali u rodzin naszych uczniów i wraz ze swoimi przyjaciółmi z Miastka uczestniczyli w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Byli w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, a także spotkali się w ratuszu z burmistrzem Miastka Romanem Ramionem. Byli też w Centrum Informacji Turystycznej, gdzie zapoznali się z działalnością obiektu, obejrzeli filmy promocyjne i wzięli udział w quizie, odpowiadając na pytania dotyczące współczesności Niemiec i Polski, ze szczególnym uwzględnieniem Bad Fallingbostel i Miastka. W quizie padł remis – 6:6. Zwiedzali też Miastko i Krainę Rummela.Pojechali także do Trójmiasta, oraz zwiedzali szkołę i wezieli udział w zajęciach lekcyjnych i sportowych. W CIT realizowali wspólny projekt – plakat: „Mój nowy przyjaciel”. W piątek, 26.09 wyjechali do domu, a gimnazjaliści z Miastka, którzy ich gościli, pojadą z rewizytą do Bad Fallingbostel w przyszłym roku.

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć - Dzień 1 - przyjazd >>zobacz<<

Zapraszamy do oglądania zdjęć - Dzień 2 - Szymbark >>zobacz<<

Zapraszamy do oglądania zdjęć - Dzień 3 - Kraina Rummela >>zobacz<<

Zapraszamy do oglądania zdjęć - Dzień 4 - Gdańsk >>zobacz<<

Zapraszamy do oglądania zdjęć - Dzień 5 - Zmagania sportowe >>zobacz<<

Zapraszamy do oglądania zdjęć - Dzień 6 - Podsumowanie wizyty >>zobacz<<
Drukuj

29 września 2014

Turniej Mini Mistrzostw Świata piłki siatkowej


Drużyna chłopców naszego gimnazjum brała udział w turnieju Mini Mistrzostw Świata organizowanym przez Trefl Sopot, miasto Gdańsk oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Turniej ten skierowany był do gimnazjalnych fanów piłki siatkowej. W maju 2014 odbyły się w Chojnicach kwalifikacje, w których chłopcy zajęli drugie miejsce i tym samym awansowali do turnieju finałowego. Rozgrywki finałowe towarzyszyły meczom mistrzostw świata w hali Ergo Areny Gdańsk - Sopot w dniach 01.09.2014 - 07.09.2014. Pobyt ten był dla chłopców nie małą przygodą. Oprócz walki o tytuł mini mistrza świata,oglądali ma żywo następujące mecze:
01.09.2014
> Rosja – Kanada
> Meksyk- Bułgaria
> Chiny – Egipt

03.09.2014
> Bułgaria – Kanada
> Meksyk – Chiny
> Egipt- Rosja

> SZKOŁĘ GODNIE REPREZENTOWALI:

1. Hubert Należyty,
2. Adam Sztobnicki,
3. Hubert Świątek Brzeziński,
4. Maciej Maksymów,
5. Łukasz Paluch,
6. Krystian Tomczak,
7. Jacek Walczak

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

17 września 2014

XX Festynie Archeologicznym w Biskupinie pn. „Kamień – Brąz - Żelazo”


W dniu 13.09. 2014 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli udział w XX Festynie Archeologicznym w Biskupinie pn. „Kamień – Brąz - Żelazo”. Podczas tej wyprawy mieli okazję poznać walory kulturowe i historyczne Muzeum Archeologicznego w Biskupinie odbywając "podróż przez wszystkie trzy epoki". Poznali kunszt pracy rzemieślników, a także wzięli udział w zajęciach edukacyjnych i prezentacjach oraz konkursach.

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

1 września 2014

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015


W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kolejny rok szkolny. W naszej szkole przeżywamy to wydarzenie szczególnie mocno, ponieważ nasza szkoła obchodzi jubileusz 10 - lecia istnienia. W dnia 6 lipca 2001 roku Rada Miejska podjęła decyzję o budowie gimnazjum. Teren pod budowę wyznaczono pomiędzy Osiedlem Niepodległości a ulicą Ogrodową. Ulicę, przy której wybudowano naszą szkołę, nazwano ulicą Wrzosową. 1 września 2004 roku odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego. Dzisiaj wydarzenie to przypominamy podczas Gminnej Inauguracja Roku Szkolnego.

O godzinie 9.00 dyrektor szkoły mgr Kazimierz Kowalewski przywitał uczniów klas I i II na uroczystym apelu. W szczególności zwrócił się do tych uczniów, którzy dopiero wkroczyli w mury szkoły i uczęszczać będą do klas pierwszych. Następnie miało miejsce ślubowanie uczniów klas I.

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<

O godzinie 11.00 zebrani na uroczystym apelu uczniowie klas III uczestniczyli w miejsko-gminnej inauguracji roku szkolnego 2014/2015. Połączono ją z jubileuszem 10-lecia Gimnazjum. W uroczystości wzięły udział władze gminy z burmistrzem Romanem Ramionem i przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Borowskim na czele, miasteccy radni, księża, dyrektorzy szkół, rodzice i uczniowie. Uroczystość miała podniosły charakter, bo wzięły w niej udział poczty sztandarowe wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów w gminie. Hasłem przewodnim uroczystości było “10 lat minęło jak jeden dzień”.

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

26 sierpnia 2014
Dokument bez tytułu

Uwaga!
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas pierwszych i drugich
odbędzie się w dniu 1.09 2014 r. o godz. 9.00.

Inauguracja roku szkolnego dla klas trzecich
odbędzie się 1.09.2014 r. o godz. 11.00

(UWAGA! Zbiórka w klasach o godz. 10.30)

Przydział sal na spotkania uczniów z wychowawcami:

Klasa

Wychowawca

Nr sali

I a

p. Barbara Orlikowska

120

I b

p. Mirosław Hołubowski

15

I c

p. Małgorzata Przychodniak

44

I d

p. Anetta Kisielewska

145

I e

p. Lidia Rekowska

109

I f

p. Elżbieta Sidorczuk

110

I g

p. Grażyna Kropidłowska

19

II a

p. Marzena Kiedrowska

23

II b

p. Ewa Rudnik

115

II c

p. Joanna Sztobnicka

20

II d

p. Aleksandra Włodarska

116

II e

p. Marzanna Hasulak

102

II f

p. Aleksandra Rudnik

111

II g

p. Magdalena Swinarska

113

II h

p. Sławomir Wolski

26

III a

p. Marek Kruszewski

141

III b

p. Irena Kiedrowska

145

III c

p. Dorota Klos

24

III d

p. Celina Król

23

III e

p. Joanna Wcisło

117

III f

p. Małgorzata Rudnik

18

III g

p. Aleksander Jurczak

116

III h

p. Teresa Stoltmann

14

III i

p. Łukasz Jędraszko

26

Drukuj

18 sierpnia 2014
Egzaminy poprawkowe


Egzaminy poprawkowe odbędą się w dniu 25.08.2014r. (poniedziałek) o godz. 8.00.
Plan tych egzaminów dostępny jest już w szkole.

Rozpoczęcie roku szkolnego


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas pierwszych i drugich odbędzie się w dniu 1.09 2014r.
o godz. 9.00.


Inauguracja roku szkolnego dla klas trzecich odbędzie się 1.09.2014r. o godz. 11.00.

Drukuj

Strona 1 z 28 1 2 3 4 > >>
Logo szkoły
Patron szkoły
Szkoły Partnerskie
Bad Fallingbostel
Tytuvenai
Kalendarz
Październik 2014
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
21 października 2014
Źródło: MeteoGroup
Język polski
Język polski
Jeżdżę z głową
Jeżdżę z głową
Projekt edukacyjny 11/12
Projekt edukacyjny 11/12
Administrator:markgry Copyright © Gimnazjum Miastko 2011 2419103 Unikalnych wizyt