Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Linki


Szukaj


Kontakt

Nasze gimnazjum
Uczniowie
Rada Rodziców
Szkoła w obiektywie
Losowa fotografia
Inne
SKKT TREKKINGOWIE
Regulaminy wycieczek
Witamy
Witamy na stronie

Gimnazjum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego
im. Jana Pawła II w Miastku

77-200 Miastko, ul. Wrzosowa 1

tel/fax (059) 857 82 80

e-mail: gmiastko@wp.pl


Imieniny
Dzisiaj jest wtorek 31 maja 2016.
Imieniny obchodzą;: Aniela, Petronelia, Kamila, Feliks
Aktualności

Informacja dla uczniów klas szóstych!

Terminy rekrutacji do klasy pierwszej gimnazjum:
- 09.05.2016 r. - 22.06.2016 r.
- do klasy mistrzostwa sportowego: 9.05.2016r. - 25.05.2016r.
Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej do klasy mistrzostwa sportowego odbędzie się w dniu 31.05.2016r. (wtorek) o godz. 10.00:
1. Na stadionie MKS „Start” Miastko przy ul. Słupskiej (piłka nożna)
2. W sali gimnastycznej w budynku gimnazjum (piłka siatkowa dziewcząt).

REKRUTACJA DO GIMNAZJUM 2016/2017

REGULAMIN REKRUTACJI DO ODDZIAŁU MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
W GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. JANA PAWŁA II W MIASTKU

Pobierz zgłoszenie: Plik do wydruku (doc)

ZGŁOSZENIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ
W GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. JANA PAWŁA II W MIASTKU

Pobierz zgłoszenie: Plik do wydruku (doc)

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO KLASY PIERWSZEJ
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Pobierz zgłoszenie: Plik do wydruku (doc)

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO KLASY PIERWSZEJ
DLA KANDYDATÓW ZAMIESZKAŁYCH POZA OBWODEM GIMNAZJUM
NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Pobierz zgłoszenie: Plik do wydruku (doc)

25 maja 2016

Zasady i kryteria przyznawania nagród


Wzorem lat ubiegłych, Rada Miejska w Miastku, na zakończenie roku szkolnego przyzna nagrody dla najzdolniejszych uczniów i wyróżniających się sportowców.

Pobierz Zasady i kryteria przyznawania nagród: Plik do wydruku (doc)

Pobierz wniosek: Plik do wydruku (doc)
Drukuj

27 maja 2016

Ola Krochmalska finalistką VI Metropolitalnego Konkursu PapieskiegoW środę 18 maja 2016 r. (w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II) w Szkole Katolickiej w Koszalinie miał miejsce etap rejonowy VI Metropolitalnego Konkursu Papieskiego, w którym wzięło udział 34 gimnazjalistów z 14 szkół. Miło nam poinformować, że biorąca w nim udział Ola Krochmalska, uczennica kl. III a, zakwalifikowała się do finału konkursu. 14 czerwca będziemy trzymać za Olę kciuki!

Drukuj

24 maja 2016

VIII Festiwal Nauki


20 maja 2016r. w naszym gimnazjum już po raz ósmy odbył się Festiwal Nauki, którego organizatorzy – p. T. Stoltmann i p. M. Hołubowski - specjalizują się w niekonwencjonalnych działaniach promujących przedmioty przyrodnicze. Gośćmi specjalnymi tej wielkiej imprezy byli uczniowie klas szóstych ze szkół podstawowych w Świerznie, Słosinku, Piaszczynie, Wałdowie oraz Miastku (SP 1 i SP2). To dla nich i uczniów klas pierwszych pomysłowi i kreatywni uczniowie klas drugich miasteckiego gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli przygotowali sporo interesujących doświadczeń, prezentacji oraz wystaw. Zobaczyć można było m. in.: widowiskowe pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych oraz ciekawe projekty edukacyjne: „Najpiękniejsze zjawiska fizyczne", „Skąd czerpiemy energię?", „Obraz Boga w polskiej muzyce rockowej”, „W świecie liczb - nie tylko o liczbach naturalnych”,”. Festiwal zakończył projekt uczniów przygotowany pod opieką nauczycieli WF pt. „Starożytne igrzyska olimpijskie”. Mamy nadzieję, że cel festiwalu, czyli przekazanie wiedzy z zakresu chemii, fizyki i biologii, bawiąc, inspirując oraz zadziwiając, został osiągnięty
Fotorelacja

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

23 maja 2016

Spotkanie autorskie z panem Tomaszem Trojanowskim


Dnia 19 maja 2016r. bibliotekę szkolną odwiedził Tomasz Trojanowski - autor powieści dla dzieci i młodzieży, tekstów słuchowisk radiowych i dziennikarz telewizyjny. Poza pisaniem prowadzi warsztaty dziennikarskie dla studentów oraz zajęcia teatralne dla dzieci. Podczas spotkania pisarz wprowadził młodych czytelników w realia swej dziecięcej rzeczywistości, porównując je ze światem współczesnej młodzieży. Opowiedział o początkach pisarskiej historii, która rozpoczęła się w szkole podstawowej – pisząc wypracowania już ćwiczył umiejętność chwytania myśli w słowa, potem wymyślał fabułę do określonego zdarzenia, jakby sam stał obok książki na półce. Zadebiutował książką dziecięcą, trylogią „Kocie historie”, która otrzymała Nagrodę Literacką. Kolejną książkę „Wielki powrót” napisał w wieku 30 lat i została nominowana do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY oraz uhonorowana nagrodą Bestsellerek. Szczególnie polecił młodzieży powieść „Stroiciel”, która jest mocną historią o tym, jak nie zawsze dać się zbić z tropu, kim się jest naprawdę. Impulsem do napisania tej książki było to, że każdy składa swoją własną melodię, bo każdy stroi dźwięki do rzeczywistości. Przeczytanie tej książki zmusi do myślenia i spojrzenia w głąb siebie. Interesująco i otwarcie odpowiadał na pytania uczestników dotyczące m.in.: planów życiowych, pomysłów na kolejne powieści, swoich inspiracji pisarskich. Zaprezentował fragment swego ulubionego utworu „Wydrążeni ludzie” T.S. Eliota. Podkreślił, że życie musi mieć jakąś wartość – dawać innym czytanie jest taką przyjemnością, jak zjedzenie tabliczki mlecznej czekolady. Pisanie to szukanie ukrytych drzwi do ukrytej rzeczywistości. Rzeczywistość jest tym, co dostarcza tematów i wskazuje drogę. Pan Tomasz wyjawił, że nigdy nie chciałby pisać o rzeczach smutnych i przemocy. Nie zajmuje się pisaniem zawodowo i dlatego wciąż mierzy się sam ze sobą. Zna wartość swego pisania, a w planach na przyszłość ma stworzenie historii do „Stroiciela 2”. Dziękując za zaproszenie i inspirującą rozmowę, pozostawił czytelnikom przesłanie: „Patrzcie na każdą książkę jak na ogromną bibliotekę, w której następuje wymiana myśli”.
Spotkanie zostało przygotowane w ramach XXIII Pomorskiej Wiosny Literackiej. Odbyło się dzięki środkom finansowym szkoły oraz środkom pozyskanym z Urzędu Miejskiego w Miastku poprzez projekt Miasteckiego Stowarzyszenia Oświatowego.

Fotorelacja

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

17 maja 2016

X Rajd Krajoznawczy po PK „Dolina Słupi”


W dniu 14.05.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w X Rajdzie Krajoznawczym po PK „Dolina Słupi”. W Krzyni na terenie dawnego dworu są liczne pomniki przyrody - dęby, lipy i tuja o obwodzie 2 m, a nad jeziorem, na stromej skarpie rośnie ponad trzystuletnia sosna "Księżna" mająca 380 cm w obwodzie, o wysokości 33 m. Przy elektrowni jest sosna z tzw. czarcią miotłą, efekt grzybowej choroby drzewa. W Krzyni w 1925 r. wybudowano zaporę na Słupi o wysokości ok. 7m z jazem, w wyniku czego powstał zbiornik o powierzchni ok. 126 ha. elektrowni wodnej, w której znajdują się 2 turbozespoły pozwalające na uzyskanie mocy 830 kW. Ze zbiornika prowadzi kanał doprowadzający wodę do elektrowni.
Wędrówka odbywała się zachodnim brzegiem zbiornika. Schodziliśmy na dno doliny. Przekroczyliśmy Słupię w pobliżu kolejnego sztucznego zbiornika wodnego, który powstał w 1923 roku. Wykorzystany jest spadek wody
z wysokości ok. 12 metrów. Obiekt ten został wybudowany w latach 1922-1924. Żeby spiętrzyć wody rzeki Słupi przegrodzono dolinę rzeczną 460 metrowej długości zaporą ziemną, uzyskując 12 metrowy spadek wody. W wyniku rozlania się wód Słupi powstał 40 hektarowy zbiornik zaporowy Konradowo. Wody rzeki są z niego kierowane 960 metrowej długości kanałem na turbiny elektrowni. Z trzech turbozespołów uzyskiwana jest moc 2310 kW. Podobne rozwiązanie techniczne zostało zastosowane przy budowie elektrowni wodnej w Krzyni.

Fotorelacja

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

13 maja 2016

Zapraszamy do gimnazjum na VIII Festiwal Nauki20 maja 2016r. w godz. 8.00 – 13.00 w Gimnazjum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Jana Pawła II w Miastku już po raz ósmy odbędzie się Festiwal Nauki. Organizacja festiwalu to ogromne przedsięwzięcie. Od samego początku koordynatorami tej naukowej imprezy są p. Mirosław Hołubowski i p. Teresa Stoltmann – nauczyciele fizyki.


Jak co roku do wzięcia udziału w FN zapraszamy uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych z całej gminy i nie tylko. To dla nich pomysłowi i kreatywni uczniowie klas drugich miasteckiego gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli przygotowali sporo interesujących doświadczeń, prezentacji oraz wystaw.


Zobaczyć będzie można m. in.: pokaz doświadczeń fizycznych i chemicznych oraz projekty edukacyjne: „Najpiękniejsze zjawiska fizyczne", „Skąd czerpiemy energię?", „Obraz Boga w polskiej muzyce rockowej”, „W świecie liczb - nie tylko o liczbach naturalnych”, „Starożytne igrzyska olimpijskie”.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Naprawdę warto w tym dniu odwiedzić NASZĄ SZKOŁĘ.


Drukuj

11 maja 2016

Sukces uczennic miasteckiego gimnazjum11.05.2016r. w świetlicy MGOK Miastko przy ulicy Bolesława Chrobrego 6b odbyły się eliminacje gminne 47. Konkursu Recytatorskiego „Ptaki i ptaszki polne”. Do przesłuchań konkursowych przystąpiło 29 recytatorów. Miło nam poinformować, że dwie uczennice reprezentujące Gimnazjum w Miastku zajęły 1. i 2. miejsce i tym samym zakwalifikowały się do etapu regionalnego ww. konkursu. Laureatki to: Karolina Szyca z kl. II d (uczennica p. Anetty Kisielewskiej) oraz Dominika Wiercińska z kl. III c (uczennica p. Małgorzaty Kuny). Gratulujemy uczennicom i życzymy wysokich lokat w dalszym etapie konkursu.

Drukuj

6 maja 2016

Akademia filmowa - film „Łowcy miodu”


Na zakończenie Ekotygodnia najbardziej zaangażowani uczniowie uczestniczyli w Akademii filmowej: prelekcja i projekcja filmu „Łowcy miodu” w reżyserii Krystiana Matyska opowiada o odrodzeniu tradycyjnego bartnictwa, tajnikach miejskiego pszczelarstwa oraz fascynującym życiu pszczół.

Fotorelacja

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

6 maja 2016

225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie mieli okazję przybliżyć i utrwalić sobie wydarzenia, które doprowadziły do uchwalenia pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie (drugiej na świecie) w 1791 roku.

Fotorelacja

    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

4 maja 2016

Gimnazjaliści pomagają bezdomnym zwierzętom


W ramach Ekologicznego Tygodnia Ziemi miasteccy gimnazjaliści zorganizowali zbiórkę karmy dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocni dla Zwierząt „Do serca przytul psa, weź na kolana kota”. W sumie młodzieży udało się zebrać 311 kg karmy dla potrzebujących zwierząt. W dniu 2 maja członkowie oraz wolontariusze Stowarzyszenia odebrali z gimnazjum ogromną ilość karmy. Cieszy fakt, że akcja spotkała się z tak dużym odzewem gimnazjalnej społeczności. Dyrekcja Gimnazjum w Miastku serdecznie dziękuje Gimnazjalistom i ich Rodzicom za wsparcie tej pięknej i jakże potrzebnej akcji. Pamiętajmy, że bezbronne zwierzęta potrzebują bezinteresownej ludzkiej pomocy!

Fotorelacja
    

Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

4 maja 2016

Nasi uczniowie posłami na sejm!


Miasteccy gimnazjaliści, Dominik Wójtowicz i Dominik Zmuda-Trzebiatowski, zakwalifikowali się do XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Drugoklasiści realizowali na przełomie marca i kwietnia pod opieką nauczycielki p. Lidii Rekowskiej zadanie rekrutacyjne związane z tematem przewodnim tegorocznej sesji: „Miejsca pamięci - materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości”. Miejsce, które według uczniów zasługuje na uwagę w naszej społeczności, to Izba Pamięci Proboszcza Miasteckiego Księdza Generała Bernarda Wituckiego. Zespół projektowy zapoznał się z historią i biografią miasteckiego proboszcza, przeprowadził ankietę, wygłosił referat w Centrum Informacji Turystycznej w Miastku, przygotował broszury informacyjne, prezentacje multimedialne, wykonał mnóstwo zdjęć świadczących o śladach Bernarda Wituckiego w Miastku, a następnie relację z całego projektu zamieścił na platformie internetowej.
Do zadania rekrutacyjnego zgłosiło się 868 dwuosobowych zespołów z całej Polski. 1 czerwca 2016 roku 230 najwyżej ocenionych zespołów zasiądzie w ławach poselskich w Warszawie, by po raz kolejny przeprowadzić debatę i zagłosować nad projektem wcześniej przygotowanej uchwały.
Liczba mandatów w każdym województwie była ograniczona i różniła się ze względu na liczbę uczniów. Województwo pomorskie otrzymało 28 mandatów, a nasi uczniowie zdobyli za swój projekt 27 z 30 możliwych punktów. To czwarty wynik wśród szkół w województwie.
Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszych uczniów i cieszymy się, że będą reprezentować nasze województwo na obradach Sejmu w Warszawie.
Drukuj

Strona 1 z 43 1 2 3 4 > >>
Bip
Bip
Logo szkoły
Patron szkoły
Szkoły Partnerskie
Bad Fallingbostel
Tytuvenai
MSO
Miasteckie
Stowarzyszenie Oświatowe
Kalendarz
Maj 2016
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
31 maja 2016
Źródło: MeteoGroup
Pomóż dzieciom
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Język polski
Język polski
Jeżdżę z głową
Jeżdżę z głową
Projekt edukacyjny 11/12
Projekt edukacyjny 11/12
Administrator:markgry Copyright © Gimnazjum Miastko 2011 4374776 Unikalnych wizyt