Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Linki


Szukaj


Kontakt

Nasze gimnazjum
Uczniowie
Rada Rodziców
Szkoła w obiektywie
Losowa fotografia
Inne
SKKT TREKKINGOWIE
Regulaminy wycieczek
Imieniny
Dzisiaj jest niedziela 19 sierpnia 2018.
Imieniny obchodzą;: Bolesław, Jan, Borysław, Julian, Juliusz, Ludwik, Emilia, Konstancja
30 maja 2017

Spotkanie z Pauliną HendelDnia 25 maja 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Pauliną Hendel. To pochodząca z Miastka autorka postapokaliptycznej trylogii ,,Zapomniana księga”, w skład której wchodzą:,, Strażnik”, ,,Tropiciel” i ,,Łowca”, oraz powieści dla młodzieży ,,Żniwiarz. Pusta noc”.
Podczas spotkania Paulina Hendel przybliżyła nam swoją twórczość oraz odpowiadała na pytania czytelników. Podzieliła się swoimi doświadczeniami dotyczącymi warsztatu pisarskiego i źródeł inspiracji. Wspólnie z uczniami snuła postapokalityczne wizje. Gimnazjaliści chętnie prezentowali swoje wyobrażenia dotyczące świata bezpośrednio po kataklizmie i dyskutowali na temat demonologii.
Po spotkaniu można było kupić książki z autografem i dedykacją.
Wszystkich, którzy nie mają własnych egzemplarzy,, Zapomnianej księgi”, zapraszamy do naszej biblioteki szkolnej.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach XXIV Pomorskiej Wiosny Literackiej. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Radę Rodziców przy Gimnazjum w Miastku.

Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

29 maja 2017

Bałtycki Festiwal NaukiW piątek, dniu 26 maja 2017 r. w naszej szkole odbyły się imprezy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, który zorganizowaliśmy w porozumieniu z Uniwersytetem Gdańskim oraz Akademią Pomorską w Słupsku. Festiwal w naszej szkole odbył się w godz. 8.00-13.00.
W ramach imprezy odbyły się następujące pokazy:
„Eksperymenty fizyczne” pod opieką p. M. Hołubowskiego, „Doświadczenia z jajkiem” pod kierunkiem p. T. Stoltmann, „Zaczarowany świat chemii” pod kierunkiem p. M. Sukiennik, projekt „Jak niemieckie wynalazki zmieniały świat na przełomie dziejów?” pod opieką p. M. Przychodniak, „Zaprogramowanie gry platformowej i jej prezentacja” pod kierunkiem p. A. Włodarskiego i p. M. Grymbowskiego, „Łamigłówki matematyczne i logiczne” pod kierunkiem p. T. Stoltmann, projekt „Śladami Pitagorasa” pod kierunkiem p. D. Kłos, projekt „Walory przyrodnicze jeziora Lednik pod opieką p. M. Swinarskiej, „Międzyszkolny Turniej Szachowy” pod kierunkiem p. B. Wojtowicza, projekt „W poszukiwaniu matematyki” pod opieką p. C. Król, prezentacja multimedialna „Atrakcyjność turystyczna imprez szkolnych” pod kierunkiem p. I. Kiedrowskiej.
Wszystkie imprezy okazały się bardzo ciekawe dla uczniów a w szczególności pokazy i doświadczenia z fizyki, chemii i matematyki. Zostały one przygotowane przez uczniów klas III i II pod opieką p. M. Sukiennik p. T. Stoltmann i p. M. Hołubowskiego. Młodsi uczniowie mogli obejrzeć między innymi: pływające jajko, jajko w butelce, gumowe jajko, węże faraona, mogli zbudować wieżę Hanoi, przeciąć wstęgę Möbiusa, ułożyć magiczny sześcian, popatrzeć przez trójwymiarowe okulary i przez peryskop. Mogli też zaobserwować topienie szkła, wytworzyć prąd z ziemniaków, wypocząć na materacu z gwoździ. Dowiedzieli się jak samemu wykonać świeczkę, co to jest Nurek Kartezjusza, sprawdzić działanie kondensatora wykonanego z butelki, pograć na komputerze w gry zaprojektowane przez uczniów, sprawdzić, jak dział komputer zanurzony w oleju, podziwiać lampę Lawa i wybuch wulkanu. Uczniowie poznali przepis na pastę dla słonia, zaobserwowali samozapłon, palącą się ale nie spalającą się ławkę oraz rękę. W imprezach festiwalowych wzięło udział ponad 200 osób ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej ze Słosinka, Przedszkola nr 1 oraz uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum. Wszyscy uczniowie okazali duże zainteresowanie pokazami i doświadczeniami, chętnie angażowali się w wykonywanie eksperymentów.

Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

29 maja 2017

Wymiana młodzieży - BadFallingbostel - 17-24.05.2017W dniach 17 maja 2017r. grupa osiemnastu uczniów naszego gimnazjum wraz z dwiema opiekunkami udała się z rewizytą do szkoły partnerskiej w Bad Fallingbostel. Uczniowie mieli okazję podszkolić język niemiecki, poznać kulturę i historię Niemiec, zwiedzić wiele ciekawych miejsc i miło spędzić czas z rówieśnikami. 24 maja grupa wróciła do Miastka, a fotorelacja z wyjazdu do zobaczenia na naszej stronie.

Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

25 maja 2017

Pół tony karmy dla "Bezdomnego Kundelka"W czwartek przekazano ją Miasteckiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Zwierząt „Bezdomny Kundelek”. To nie był pierwszy taki dar. – Akcja trwała praktycznie cały rok. Karmę przynosiliśmy do szkoły. Pomogliśmy bezdomnym zwierzątkom i mamy nadzieję, że starczy im to na długi czas. >>Czytaj więcej:<<

Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

24 maja 2017

Rada Rodziców prosi chętnych rodziców o pomoc w organizacji kiermaszu i sprzedaży ciast w Dniu Dziecka.

Drukuj

16 maja 2017

Bałtycki Festiwal Nauki


Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Bałtyckim Festiwalu Nauki, który organizujemy w porozumieniu z Uniwersytetem Gdańskim oraz Akademią Pomorską w Słupsku.
Festiwal w naszej szkole odbędzie się w dniu 26.05.2017 r. w godz. 8.30-13.00. Szczegółowe informacje na stronie festiwalu >>zobacz<<
Drukuj

11 maja 2017

„Dzień otwartej szkoły”W dniu 10 maja w naszej szkole miał miejsce „Dzień otwartej szkoły” dla przyszłych uczniów klas 3, 4, 5 i 6 i ich rodziców.

Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

10 maja 2017

Wystawa malarstwa Karoliny Szyman-PiórkowskiejW dniu 10 maja w naszej szkole miało miejsce otwarcie wystawy Karoliny Szyman-Piórkowskiej, autorki portretów Jana Pawła II wykonanych według fotografii Grzegorza Gałązki.

Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<

Drukuj

9 maja 2017

Majowy rajd z GP w plenerW dniu 6 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 127 rajdzie pieszym „Z Głosem Pomorza w plener” z okazji 400. – lecia Miastka. Podczas wspólnej wędrówki zwiedzali nowy obiekt Nadleśnictwa Miastko -połączony z pokazem flory i fauny gminy Miastko. Następnie trasa wiodła ścieżką edukacyjną „Do źródeł Studnicy” przez „Dziuplę edukacyjną” z arboretum – tu uczniowie doskonalili umiejętności rozpoznawania gatunków roślinności rodzimej. Kolejny etap wędrówki to Kraina Rummela - to kompleks rekreacyjno przyrodniczy z leśną ścieżką dydaktyczną „U źródeł Studnicy”. Obszar ze strefą wododziałową Pojezierza Pomorskiego – głównym działem wodnym pomiędzy rzekami odprowadzającymi wody bezpośrednio do Bałtyku oraz zlewni Wisły i Odry. Całość uwieńczyło ognisko integracyjne w „Zielonym ruczaju”. Tu młodzież uczestniczyła w rożnych konkursach i zabawach. Uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody oraz posilili się grochówką.

Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

8 maja 2017

Audycja umuzykalniająca
Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

6 maja 2017

Akcja hospicyjna „Pola nadziei”

Akcja ta, o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym, skierowana jest głównie do osób młodych, a jej celem jest edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na ludzi potrzebujących pomocy, chorych i cierpiących, będących w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Żonkile są symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

Wzorem lat ubiegłych wolontariusze z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku działajac w ramch Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem ks. Bogusława Płocharskiego uczestniczyli w tej ogólnoświatowej Kampanii. Zasadzone wcześniej żonkile rozprowadzali za symboliczną kwotę 30 kwietnia 2017 - w Trzecią Niedzielę Wielkanocy - po każdej Mszy św. Podczas akcji udało się zebrać 1781,50 zł. Cała kwota została przekazana dla Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas w Darłowie.

Drukuj

Strona 3 z 53 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Bip
Bip
Facebook
Bip
Logo szkoły
Patron szkoły
Szkoły Partnerskie
Bad Fallingbostel
Tytuvenai
SDiM
Eduko
PROJEKT EDUKO
MSO
Miasteckie
Stowarzyszenie Oświatowe
Kalendarz
Sierpień 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
19 sierpnia 2018
Źródło: MeteoGroup
Pomóż dzieciom
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Język polski
Język polski
Jeżdżę z głową
Jeżdżę z głową
Projekt edukacyjny 11/12
Projekt edukacyjny 11/12
Administrator:markgry Copyright © Gimnazjum Miastko 2011 9241681 Unikalnych wizyt