Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Linki


Szukaj


Kontakt

Nasze gimnazjum
Uczniowie
Rada Rodziców
Szkoła w obiektywie
Losowa fotografia
Inne
SKKT TREKKINGOWIE
Regulaminy wycieczek
Imieniny
Dzisiaj jest niedziela 19 sierpnia 2018.
Imieniny obchodzą;: Bolesław, Jan, Borysław, Julian, Juliusz, Ludwik, Emilia, Konstancja
5 maja 2017

Serdecznie zapraszamy

na uroczyste otwarcie wystawy Karoliny Szyman-Piórkowskiej, autorki portretów Jana Pawła II wykonanych według fotografii Grzegorza Gałązki.

Wystawa odbędzie się w auli Gimnazjum
z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego
im. Jana Pawła II
w Miastku ul. Wrzosowa 1
w dniu 10 maja 2017 r. o godz. 16.00

Wystawa prac malarskich czynna będzie
od 10 do 27 maja 2017 r. w godz. 9.00 – 17.00

Patronat honorowy: Burmistrz Miastka Roman Ramion
Drukuj

2 maja 2017
W związku z Jubileuszem 100 - lecia parafii ogłoszone zostały konkursy plastyczne i literackie. Udział mogą wziąć dzieci i młodzież.
Do wygrania atrakcyjne nagrody, które wręczane będą w trakcie festynu zorganizowanego w ramach Jubileuszu w dniu 28 maja na boisku między ul. Piłsudskiego i Wybickiego.
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału.


Regulamin konkursu plastycznego pn. „MARYJA NASZA WSPOMOŻYCIELKA”
Wersja do wydruku (docx)


Regulamin konkursu literackiego pn. „PARAFIA MALOWANA SŁOWEM”
Wersja do wydruku (docx)


Regulamin konkursu literackiego pn. „ WIARA CZYNI CUDA”
Wersja do wydruku (docx)


Regulamin konkursu plastyczno-technicznego pn. „NASZ KOŚCIÓŁ PARAFIALNY”
Wersja do wydruku (docx)

Drukuj

2 maja 2017

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego samego dnia obchodzony jest również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
Barwy polskiej flagi złożone z dwóch poziomych pasów: białego oraz czerwonego są odwzorowaniem kolorystyki godła państwowego, który stanowi orzeł biały na czerwonym polu. Zgodnie z zasadami heraldyki pas górny reprezentuje białego orła, a dolny czerwone pole tarczy herbowej. Kolory te według symboliki używanej w heraldyce mają następujące znaczenie:
• Koloru białego używa się w heraldyce jako reprezentację srebra. Oznacza on także wodę, a w zakresie wartości duchowych czystość i niepokalanie.
• Kolor czerwony jest symbolem ognia i krwi, a z cnót oznacza odwagę i waleczność.
Dzień Flagi RP obchodzony jest w przeddzień Święta Konstytucji 3 Maja z dwóch powodów historycznych:
- W czasach PRL w tym dniu zdejmowano po 1 maja flagi państwowe, by nie były widoczne w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja;
- Dnia 2 maja w 1945 r. polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa - Siegessäule oraz na Reichstagu w Berlinie.
Drukuj

2 maja 2017

Przedszkolaki w naszej szkoleW dniu 27.04.2017r. gościliśmy w naszej szkole wychowanków dwóch miasteckich Przedszkoli - nr 1 oraz nr 3. Nasi mali goście obejrzeli przedstawienie ekologiczne pt. „Smutna Ziemia” przygotowane przez uczniów klasy I c pod kierunkiem p. Ewy Rudnik oraz p. Arkadiusza Demki i p. Marzanny Hasulak. W wesołej zabawie dowiedzieli się, dlaczego „nasza Ziemia bywa smutna” i co mogą zrobić, by „była wesoła”. Jak widać na załączonych zdjęciach – zabawa była przednia :-)

Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

28 kwietnia 2017

226. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 MajaW dniu 28.04. obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy III a pod kierunkiem p. M. Kruszewskiego przygotowali piękny montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli swoim kolegom o tym ważnym wydarzeniu w dziejach Polski. Recytatorom towarzyszył chór prowadzony przez p. S. Wolskiego.

Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

28 kwietnia 2017

Podsumowanie Ekologicznego Tygodnia ZiemiObchody ETZ rozpoczęliśmy 22.04 pod hasłem ,,Turysto szanuj środowisko" rajdem do szkółki leśnej w Dźwierznie. Poznaliśmy tam tajniki pracy leśnika, a następnie spędziliśmy wesoło czas, piekąc kiełbaski w ognisku . Zmienna kwietniowa aura zafundowała nam cztery pory roku.
24.04.był ,,dniem bez samochodu" dla nauczycieli i pracowników szkoły. Tego dnia odbył się też konkurs ,, Znam polskie parki narodowe" w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. W konkursie tym I m. zajął Hubert Bednarski z kl. V SP w Świerznie. W kategorii gimnazjów I m. zajął Szymon Wójcik, II m. - Wojtek Mostowski, zaś II - Julia Butkiewicz (wszyscy uczniowie z Gimnazjum w Miastku).
25.04. upłynął pod hasłem ,, Okaż kulturę, zbieraj makulaturę". Udało nam się poprawić zeszłoroczny wynik, gdyż zebraliśmy 1906 kg papieru, czym ocaliliśmy 32 drzewa! Najwięcej makulatury zebrała klasa 3d z wynikiem 489 kg. Tego dnia odbył się też konkurs ekologiczno-przyrodniczy „Nasza planeta Ziemia" W kategorii szkół podstawowych I m. zajęła Agata Bagińska z kl. V, II m. - Igor Zielonka z kl. VI, III m. Karolina Skwierawska z kl. V, zaś IV m. Julia Kozikowska z kl. IV (nagrodzeni są uczniami SP 2). W kategorii gimnazjów na podium uplasowali się kolejno: Karolina Mazella z kl.3f, Julia Jankiewicz z kl. 3g oraz Paulina Prychożdenko z kl. 3a. We wtorek odbył się też ekokiermasz. Czterem klasom udało się zebrać ok. 500 zł, za które zakupiliśmy karmę dla zwierząt. Podczas „dnia otwartego” dla przyszłorocznych pierwszoklasistów cztery grupy posadziły na terenie wokół szkoły 4 lipy, o które maluchy obiecały dbać w przyszłości.
Motywem przewodnim środy było hasło „Pełna miska dla schroniska". Udało nam się zebrać 484,4kg karmy dla zwierząt, która zostanie przekazana jednemu ze schronisk. W tej konkurencji najlepsza była kl. 2b, która zebrała 134,5 kg.
27.04. to dzień poświęcony zdrowiu. Hasło brzmiało: ,,Trzymaj formę, jedz zdrowo, bądź szczęśliwy".
W klasowym ekoquizie najlepsza była kl.3g. ,,Wkręć się w pomaganie" to motto zbiórki nakrętek, których nazbieraliśmy 370,2 kg, a najwięcej znowu klasa 2b -121,8 kg! Zebrane nakrętki przeznaczamy na rehabilitację naszej młodszej koleżanki. ,,Baterie zbieramy, wspólnie o środowisko dbamy" - więc pod kierunkiem n-li fizyki zbieraliśmy zużyte baterie i telefony komórkowe. W tym roku udało się nam zebrać 335,5 kg baterii, a I miejsce zajęła kl.2b z wynikiem 150,9 kg. Tego dnia gościliśmy również w naszej szkole przedszkolaków z Przedszkoli nr 1 i nr 3, dla których nasi uczniowie wystąpili w przedstawieniu o tematyce ekologicznej pt. „Smutna Ziemia”.
28.04. był Dniem Słońca, którego hasło brzmiało: „Uśmiechnij się i przytul, witając".
Samorząd Uczniowski przeprowadził wybory Miss i Mistera Uśmiechu. W konkursie na najsympatyczniejszych gimnazjalistów wygrali Arleta Hebel oraz Wojtek Mostowski. W ogólnej klasyfikacji wyróżniono kl. 1a za zaangażowanie w działania ETZ i najlepszy wynik wśród klas pierwszych. A teraz wyniki: w ETZ 2017 III m. zajęła kl. 3a, II m. – kl. 3d, zaś I m. oraz Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły zdobyła kl. 2b (ku ogromnemu zdziwieniu wszystkich ). ETZ już się zakończył, ale pamiętajmy, że o Ziemię musimy dbać każdego dnia, nie tylko od święta. Na zakończenie przytoczymy myśl, którą powinniśmy wszyscy stosować w swoim otoczeniu; ,, Nie musimy sprzątać całego świata, wystarczy, że posprzątamy po sobie".
Dyrekcja oraz nauczyciele naszej szkoły serdecznie dziękują Wicewojewodzie Pomorskiemu, p. Mariuszowi Łuczykowi za objęcie Honorowym Patronatem naszych działań i ufundowanie nagród dla najlepszych uczniów. Podziękowania również kierujemy do Urzędu Miejskiego oraz Nadleśnictwa Miastko za kolejne wsparcie naszych działań i ufundowanie nagród rzeczowych dla zwycięzców konkursów.


Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<

Drukuj

28 kwietnia 2017

Sukces naszych gimnazjalistekKarolina Szyca i Natalia Peta zakwalifikowały się do XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Trzecioklasistki realizowały na przełomie marca i kwietnia pod opieką nauczycielki p. Lidii Rekowskiej zadanie rekrutacyjne: „Przestrzeń publiczna, jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”.
Gimnazjalistki prześledziły historię Miastka i stwierdziły, że symbole propagujące systemy totalitarne w Miastku zniknęły z biegiem lat lub jak w przypadku nazw ulic, uległy zmianie. Uczennice doszły także do wniosku, że ks. Jan Karnicki – pierwszy proboszcz katolicki i autor pierwszych kronik miasteckich, jest bohaterem lokalnym, którego pamięć należy uczcić i nie pozwolić, aby o nim zapomniano.
Godnym miejscem upamiętniającym księdza okazał się nowy most w Miastku. Stary most paradoksalnie jak system totalitarny, w którym został zbudowany, uległ zniszczeniu. Nowy most znajduje się niedaleko kościoła, którego proboszczem był Jan Karnicki i mógłby upamiętnić jego pamięć.
W ramach zadań projektowych zbadano poziom wiedzy na temat totalitaryzmu oraz bohaterów lokalnych, wygłoszono referat oraz napisano wniosek do Burmistrza Miastka i Rady Miejskiej z prośbą o nadanie nowemu mostowi imienia ks. Jana Karnickiego.
Relacja z całego projektu wraz z filmikiem autorstwa p. Marka Grymbowskiego i zdjęciami została zamieszczona na platformie internetowej.
1 czerwca 2017 roku 230 najwyżej ocenionych zespołów z całej Polski zasiądzie w ławach poselskich w Warszawie, by po raz kolejny przeprowadzić debatę i zagłosować nad projektem wcześniej przygotowanej uchwały.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszych uczennic i cieszymy się, że będą reprezentować nasze województwo na obradach Sejmu w Warszawie.


Drukuj

28 kwietnia 2017

Turniej "Bezpieczni w Ruchu Drogowym"W dniu 06.04.2017 r. miał miejsce etap gminny turnieju "Bezpieczni w Ruchu Drogowym".

Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<


W dniu 27.04.2017 r. miał miejsce powiatowy finał turnieju "Bezpieczni w Ruchu Drogowym".

Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<

Drukuj

27 kwietnia 2017

„Dzień otwartej szkoły” dla przyszłych uczniów klas pierwszychW dniu 25.04.2017 r. miał miejsce "dzień otwartej szkoły" dla rodziców i dzieci przyszłych klas pierwszych. Z tej okazji przygotowaliśmy dla przyszłych pierwszoklasistów ciekawą wycieczkę po szkole. Dzieci obejrzały swoją klasę, w której spotkały się z panią A. Dróżdż, która w nowym roku szkolnym będzie wychowawczynią klasy I.
Nie zabrakło też innych atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. W hali sportowej maluchy mogły sprawdzić swoją zwinność na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Dzieci odwiedziły również szkolną bibliotekę, salę informatyczną, pracownię języka angielskiego, świetlicę i stołówkę. W każdym z tych miejsc zostały dla nich przygotowane ciekawe zajęcia. Na koniec przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami, dyrekcją i nauczycielami posadzili 4 sadzonki lipy, które będą pamiątką przypominającą im o tym ciekawym i pełnym wrażeń dniu.
Wszystkich rodziców, którzy pragną, aby w roku szkolnym 2017/2018 ich pociechy rozpoczęły naukę w Szkole Podstawowej nr 3, zachęcamy do pobrania odpowiednich dokumentów ze strony internetowej gimnazjum lub w sekretariacie, bo "Nasza trójka jest na szóstkę!", o czym mogli się przekonać wszyscy uczestnicy "dnia otwartej szkoły".

Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

26 kwietnia 2017

Zbiórka makulaturyW dniu 25.05.2017 r. w ramach obchodów Ekologicznego Tygodnia Ziemi z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi miała miejsce zbiórka makulatury.

Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

26 kwietnia 2017

Konkurs przyrodniczy -Znam polskie parki narodoweW dniu 24.04.2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie przyrodniczym -Znam polskie parki narodowe

Fotorelacja
Zapraszamy do oglądania zdjęć >>zobacz<<
Drukuj

Strona 4 z 53 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Bip
Bip
Facebook
Bip
Logo szkoły
Patron szkoły
Szkoły Partnerskie
Bad Fallingbostel
Tytuvenai
SDiM
Eduko
PROJEKT EDUKO
MSO
Miasteckie
Stowarzyszenie Oświatowe
Kalendarz
Sierpień 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
19 sierpnia 2018
Źródło: MeteoGroup
Pomóż dzieciom
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Język polski
Język polski
Jeżdżę z głową
Jeżdżę z głową
Projekt edukacyjny 11/12
Projekt edukacyjny 11/12
Administrator:markgry Copyright © Gimnazjum Miastko 2011 9241638 Unikalnych wizyt